Skocz do zawartości

Jezioro Stary gród - Temat ogólny


Ejsioo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jakimi przynętami polecacie spiningować szczupaki na Grodzie jeśli nie mam odblokowanych jerków i woblerów powierzchniowych?

Miejscówek na szczupaka chyba nie ma i trzeba idąc wzdłuż brzegu obławiać wszystkie trawy i zalane drzewa aż coś się trafi?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Andre111 napisał:

Jakimi przynętami polecacie spiningować szczupaki na Grodzie jeśli nie mam odblokowanych jerków i woblerów powierzchniowych?

Miejscówek na szczupaka chyba nie ma i trzeba idąc wzdłuż brzegu obławiać wszystkie trawy i zalane drzewa aż coś się trafi?

 

sprawdz ta miejscowke

 

  • Lubie to RF4PL 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Ta gra jest bardzo wredna. Polowałem na węgorza z miesiąc, na różnych mapach i nic. W końcu się poddałem i poszedłem na linki. I wtedy się okazało, że węgorze biorą na kostki sera zwabione serową zanętą... Wiem, że mała ta rybka, ale w końcu jest 😉

wegorz.JPG

  • Lubie to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam serdecznie Wszystkich Graczy.Pytanie dotyczy tego jakie dno jest w danym miejscu na danym zbiorniku.Oglądałem właśnie Stream Rosyjskiego Gracza i tłumaczył dokładnie na którym metrze jest dno gliniaste a gdzie muliste.Gdzie lub w jaki sposób można uzyskiwać takie informacje?Pozdrawiam serdecznie i Połamania.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, erwin111222 napisał:

Witam serdecznie Wszystkich Graczy.Pytanie dotyczy tego jakie dno jest w danym miejscu na danym zbiorniku.Oglądałem właśnie Stream Rosyjskiego Gracza i tłumaczył dokładnie na którym metrze jest dno gliniaste a gdzie muliste.Gdzie lub w jaki sposób można uzyskiwać takie informacje?Pozdrawiam serdecznie i Połamania.

 

Siemanko. Aby sprawdzić dno lub grunt jaki jest na danym spocie potrzebny jest nam do tego specjalny zestaw Markerowy. 

  • Lubie to RF4PL 1
  • Lubie to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Borewicz napisał:

Dokładnie. Dowiesz się jaka jest głębokość i jaki jest rodzaj dna.
Możesz zobaczyć sobie na YT jak to wygląda i w jaki sposób używa się zestawu markerowego 😉

Dzięki wielkie za info,bo już Myślałem że Cheaty jak w WOT-cie:))

 

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Godzinę temu, Und3rPL napisał:

Witam serdecznie mam pytanie jak dobierać przynętę pop up do gatunku ryby. Wykupiłem połowę sklepu i nic nie mogę złapać. Proszę o poradę, może jest jakaś tabelka czy coś podobnego?

czesc

Na to chwile moim odnosnikiem do tego jakiej przynety uzywac ( pop up , pellets )  jest przewaznie tygodniowy ranking regionu ale mozesz takze sprawdzac tygodniowki na wszystkich regionach . Do tego sa rankingi lowiska na ktorym lowisz i tam takze sa podane przynety , z tym ze warto patrzec na daty kiedy byly uzyte , bo czasami jest to rok 2018 .

Takze warto zagladac na forum i na przyklad w temacie okazy zazwyczaj gracze razem z rybami udostepniaja zestawy na ktore je zlapali wiec i z tego mozesz skorzystac . 

Spoiler

ranking, amberranking

Jak widzisz na zalaczonym SS  w tym tygodniu jedna z przynet na ktora mozna zlapac karpia lustrzen koi  jest Czosnek i malze 20 ( popup ) ,   malze (  jesli nie ma dopisanego popup to jest to sztuczna kukurydza )  . Nie ma podanego Dipu ale zazwyczaj najlepiej jesli jest on dopasowany do jednej z kulek jakie uzywasz , czyli przypuscimy -   Dip  Malze. 

Mozesz tez  eksperymentowac z pop up-em  ale nie zawsze to przynosi korzysci wiec raczej warto korzystac z rzeczy ktore podalem wyzej ,bo jest to jakis punkt odniesienia 🙂

No i warto takze poczytac w poradniku o sposobach i technikach necenia ,bo  daje to duzy plus przy lowieniu wiekszosci ryb.

 

 

  • Thanks 1
  • Lubie to RF4PL 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Und3rPL napisał:

Witam serdecznie mam pytanie jak dobierać przynętę pop up do gatunku ryby. Wykupiłem połowę sklepu i nic nie mogę złapać. Proszę o poradę, może jest jakaś tabelka czy coś podobnego?

Jak dla mnie najlepszym sposobem na znalezienie aktualnej przynęty jest forum , a mianowicie strony z miejscówkami oraz strony z okazami , przeanalizuj ostatnie dwa , trzy tygodnie na danej mapie zobacz na co najczęściej aktualnie biorą ryby i na to łów , proponuję również trochę własnej inwencji ; dwa wędziska nastaw na aktualne przynęty a trzecie na własną . Dzięki czemu możesz akurat trafić na jeszcze lepszy wabik na ryby niż inni mają.

  • Thanks 1
  • Lubie to RF4PL 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, paweladl napisał:

czesc

Na to chwile moim odnosnikiem do tego jakiej przynety uzywac ( pop up , pellets )  jest przewaznie tygodniowy ranking regionu ale mozesz takze sprawdzac tygodniowki na wszystkich regionach . Do tego sa rankingi lowiska na ktorym lowisz i tam takze sa podane przynety , z tym ze warto patrzec na daty kiedy byly uzyte , bo czasami jest to rok 2018 .

Takze warto zagladac na forum i na przyklad w temacie okazy zazwyczaj gracze razem z rybami udostepniaja zestawy na ktore je zlapali wiec i z tego mozesz skorzystac . 

  Pokaż ukrytą zawartość

ranking, amberranking

Jak widzisz na zalaczonym SS  w tym tygodniu jedna z przynet na ktora mozna zlapac karpia lustrzen koi  jest Czosnek i malze 20 ( popup ) ,   malze (  jesli nie ma dopisanego popup to jest to sztuczna kukurydza )  . Nie ma podanego Dipu ale zazwyczaj najlepiej jesli jest on dopasowany do jednej z kulek jakie uzywasz , czyli przypuscimy -   Dip  Malze. 

Mozesz tez  eksperymentowac z pop up-em  ale nie zawsze to przynosi korzysci wiec raczej warto korzystac z rzeczy ktore podalem wyzej ,bo jest to jakis punkt odniesienia 🙂

No i warto takze poczytac w poradniku o sposobach i technikach necenia ,bo  daje to duzy plus przy lowieniu wiekszosci ryb.

 

 

Dzięki za pomoc 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, HrabiaWalGoDesko napisał:

Jak dla mnie najlepszym sposobem na znalezienie aktualnej przynęty jest forum , a mianowicie strony z miejscówkami oraz strony z okazami , przeanalizuj ostatnie dwa , trzy tygodnie na danej mapie zobacz na co najczęściej aktualnie biorą ryby i na to łów , proponuję również trochę własnej inwencji ; dwa wędziska nastaw na aktualne przynęty a trzecie na własną . Dzięki czemu możesz akurat trafić na jeszcze lepszy wabik na ryby niż inni mają.

Dziękuję za pomoc 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 9.06.2019 o 13:14, Min de napisał:

Potrzebuje pomocy, doradzenia itd. Jeśli piszę w złym dziale to proszę o przeniesienie.

Jaki clips potrzebuje by z tego miejsca (wszystko na ss) by władować zestaw w tą głębszą wodę. Z góry dzięki za odp
 

pobrane.png

żut na 15

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Gra mnie dziś zaskoczyła 😄

Łowię sobie spokojnie, jak zawsze, linki, karasie i małe karpiki

Jak coś rąbło, wiedziałem że amur...ale powie mi ktoś jakim cudem to wyciągnąłem na randomowy feeder z zestawu za 700 srebra i kołowrotkiem na 6.5kg? 😄 Dodam że walka trwała 40 minut.

obraz.thumb.png.42d87457f5c5e95fe20ce287941d5ec6.png

obraz.thumb.png.38efe6dbbf148b8279e2804448c68895.png

  • Lubie to RF4PL 3
  • Trofka 1
  • Lubie to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje 😉  @chiquita54 napisz lepiej, na jakim spocie go złapałeś, bo poszukuje go od dłuższego czasu na Grodzi i niestety nie mam szczęścia... Pewnie to tylko przyłów 😉
W jaki sposób dałeś radę? spokojnie, bez nerwów i się udało wygrać walkę 😉 Dlatego tyle czasu to trwało. Mając lepszy sprzęt, czas byłby znacznie krótszy. Dziwi mnie, że wystarczyło Ci 100m linki 😄  Ostatnio kumpel na spinning UL o wytrzymałości 12kg wyciągnął suma 92kg - można? można 😉 

 

  • Thanks 1
  • Lubie to RF4PL 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...