Skocz do zawartości

Przygotowywanie zanęt


Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Peter_Griffin_ napisał:

Mam pytanie do wszystkich. 

Ma ktoś sprawdzony. przepis, na zanętę  na brzanę, i węgorza (stary gród i rzekę volkhov) 

Siemka
1.Brzanka teraz fajnie bierze na niedźwiadku na ta zanętę: Baza Mąka kukurydziana- małże6/małże8/Pikantny czosnek12/pikantny czosnek8/Atraktor: Krab i małże
2.Węgorza możesz próbować na: Baza Siemię lniane - Racicznica zmienna/Rybia i mięso 7/Jajko kurze/Suszone skorupiaki/Atraktor Tran
3.Wegorz tańsza opcja: Baza Pasza -Posiekany robak/Glina/Jajko kurze/Atraktor Tran
4.Typowo brzanka Niedźwiedź kiedyś na to wychodziły : Baza Nasiona słonecznika - Ser/Posiekany robak/Glina/Atraktor kolendra
 

1.JPG

2.JPG

3.JPG

4.JPG

  • Lubie to RF4PL 3
  • Lubie to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeżeli nie masz odblokowanej PVA to polecam rakieta
Oczywiscie nie musisisz kupowac wedki Spod wystarczy ze zamienisz jeden zestaw w wedce karpiowej
rf4_4.0.16557_20210714_123428.thumb.png.c0111810744d0d882217cdb9bf5ec623.png
Oczywiście nie musisz kupować wędki Spod wystarczy ze zamienisz jeden zestaw w wędce karpiowej Polecam zanęcać  2-3 razy na dobę o jednej tej samej godzinie 
1.JPG.c25b184f74829c7826479e6e626b6c76.JPG
 

  • Lubie to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Jopkowsky napisał:

Jeżeli nie masz odblokowanej PVA to polecam rakieta
Oczywiscie nie musisisz kupowac wedki Spod wystarczy ze zamienisz jeden zestaw w wedce karpiowej
rf4_4.0.16557_20210714_123428.thumb.png.c0111810744d0d882217cdb9bf5ec623.png
Oczywiście nie musisz kupować wędki Spod wystarczy ze zamienisz jeden zestaw w wędce karpiowej Polecam zanęcać  2-3 razy na dobę o jednej tej samej godzinie 
1.JPG.c25b184f74829c7826479e6e626b6c76.JPG
 

Siemanko.

Warto @Jopkowsky jeszcze nad mienić  że posiadamy dwa rodzaje rakiet. Rakiety te różnią się od siebie bardzo,  jeśli chodzi o ich działanie.

Ale to może ja pozwolę sobie to wyjaśnić.

  • Rakieta typu SPOMB -  po uderzeniu w taflę wody rakieta automatycznie otwiera się i umożliwiając nam nęcenie w konkretnym miejscu. Tworząc na dnie tak zwany dywan.
  • Rakieta zanętowa - po uderzeniu w taflę wody rakieta automatycznie zaczyna się obracać, przy czym zaczyna uwalniać swoją zawartość.

Pozdrawiam. many19721

 

 

Edytowane przez many19721
  • Thanks 2
  • Lubie to RF4PL 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...
9 minut temu, wilu88 napisał:

Witam. Jak najlepiej na początku expić zanęty by dojść do 15% ? Niestety trick z paszą nie działa bo by jej użyć trzeba mieć właśnie te 15%.

Witam możesz zastosować się do tabelki.
1.JPG.88d6068e3d6bc3b563c6663f82cf60db.JPG

Wiecej masz pod tym linkiem:
https://docs.google.com/spreadsheets/d/e/2PACX-1vQRs7PAvTh2p0UJ_BkXkrnizQSimBdLVhNmoHU1X4xVxxpvM8VK5KAXhvGQDwlpu8J6SKGYB8GIVrbe/pubhtml#

Alternatywą na późniejsze  % jest ostatnia odblokowana baza i ostatni odblokowany najtańszy atraktor.


Pozdrawiam.

  • Thanks 1
  • Rarka 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

@kaczor23 Na pierwszej stronie tego tematu masz podane przykładowe zanęty.
Prawdę mówiąc zanęty się czasem zmieniają. Np aktualnie na karpie robi się zanętę z wanilią, tydzień temu była to porzeczka, a wcześniej kryl.
Nigdy nie szukałem po tabelkach... Jak na danym łowisku idę na konkretną rybę, to sprawdzam na forum w okazach na co łowią inni użytkownicy taką rybę w tej chwili. Większość wrzuca swoje zestawy, przynęty i zanęty.
Porównuje to również z zanętami użytkowników z VK. Oczywiście bardzo często są identyczne 😉

  • Lubie to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
W dniu 14.07.2021 o 15:41, many19721 napisał:

Siemanko.

Warto @Jopkowsky jeszcze nad mienić  że posiadamy dwa rodzaje rakiet. Rakiety te różnią się od siebie bardzo,  jeśli chodzi o ich działanie.

Ale to może ja pozwolę sobie to wyjaśnić.

  • Rakieta typu SPOMB -  po uderzeniu w taflę wody rakieta automatycznie otwiera się i umożliwiając nam nęcenie w konkretnym miejscu. Tworząc na dnie tak zwany dywan.
  • Rakieta zanętowa - po uderzeniu w taflę wody rakieta automatycznie zaczyna się obracać, przy czym zaczyna uwalniać swoją zawartość.

Pozdrawiam. many19721

 

 

Siemka Many. Ja właśnie wbiłem rakiety i zastanawiam się nad kupnem spoda ale mam dylemat. Mianowicie - czy wędkę markerową można używać do nęcenia spodem? Bo kupił bym od razu wędkę markerową i używał do 2 rzeczy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tomaszbruz
Siemka 
Wędkę markerową możesz tylko używać do "Metody Marker" i tylko tą wędką można sprawdzić głębokość i jaki jest grunt...
Wędkę Spod tylko do "Metody Rakieta zanętowa"
Ale za to na wędce Karpiowej możesz używać METODY rakiety zanętowej. Przykładowo mnie jak nie było stać na Spoda to nęciłem wędką karpiową i po nęceniu 3 razy na dobe o tej samej godzinie zmieniałem znowu na np: bałwanka czy pop up... można dzięki temu na początku zaoszczędzić.

Pozdrawiam
Jopkowsky.
 

  • Lubie to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, tomaszbruz napisał:

Siemka Many. Ja właśnie wbiłem rakiety i zastanawiam się nad kupnem spoda ale mam dylemat. Mianowicie - czy wędkę markerową można używać do nęcenia spodem? Bo kupił bym od razu wędkę markerową i używał do 2 rzeczy 

Hej. Wędki typu marker nie użyjesz jak wędki typu spod. To całkiem inne przeznaczenie. Wędkę karpiową możesz zastąpić jako wędkę typu spod. Wędką markerowa służy do badania głębokości gruntu, charakterystyki dna, oraz jak znacznik do rzutów w dane miejsce.

  • Lubie to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

 

Autorom Kompendium wiedzy RF4 dziękuję za pracę dzięki której uzyskałem dziś 100% w przygotowywaniu zanęt. Od 75% umiejętności, wydając chyba trochę  ponad 1000 srebra (musiałbym policzyć). Dokładnie potrzebowałem niespełna 600 paszy, 49 słonecznika, 108 śliwki czerwonej, 158 oleju lnianego (tu niestety dokładnie nie jestem pewien), 250 raka (tak kupiłem za dużo tego raka i pocisnąłem nim aż się skończył, do 95% wystarczyłoby dokładnie 160 ale cóż, spodziewałem się że trzeba będzie więcej) a potem już tylko 50 kalmara i ... YES!!! 100%. Ostatnie 0,5% miałem niesamowite bo co kraft to 0,1%.

Bardzo dziękuję 😘. Teraz mogę łowić z siatką PVA bo 100% w wędkarstwie gruntowym mam od wczoraj 😊

 

Edytowane przez Gustavson_
  • Lubie to RF4PL 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...