Skocz do zawartości

Sprzęt - temat ogólny


Ejsioo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To już od Ciebie zależy co zrobisz. Sam sobie musisz odpowiedzieć na to pytanie...
Ja dużo nie grałem na początku i się wahałem, czy kupić Tagarę, czy zbierać do Vengi. Stwierdziłem, że się przemęczę i kupię Vengę, bo kupując Tagarę muszę zbierać od początku i nie wiadomo ile bym czasu zbierał.
Mam kumpli, co grali więcej i kupili Tagary, a później Vengi. Wiadomo, że tu potrzeba więcej czasu, ale mogli wcześniej się bawić z wymagającymi rybami.
Prawda jest taka, że aby zarobić, to na prawdę trzeba dużo grać 😉
Jakiś czas temu, fajnie się zarabiało na małych rybkach na morzu. Nie wiem jak to aktualnie wygląda, bo dawno nie byłem.
Teraz z okazji świąt prawdopodobnie będzie promocja na złoto i premium - jak co roku.
Zawsze można się wspomóc złotem, to wtedy skróci nam czas do osiągnięcia założonego celu. Jeśli nie chcesz inwestować prawdziwej gotówki w złoto, to trzeba poświęcić więcej czasu.
Powodzenia i wytrwałości w dążeniu do celu!

  • Lubie to RF4PL 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Godzinę temu, wsktojestto napisał:

poradzi ktoś jaki zestaw na morze na przyponie 60 kg myśle że tyle styka na 34/41/30m chodzi mi o wędkę multik/koło linke i jakie przypony robić

Witaj, zapoznaj się z tematem w spoilerze, oraz zajrzyj w komentarze, osobiście polecam ten zestaw do farmienia kasy na 34/41,  jesteś w stanie tym zestawem zarobić na top sprzęt, a szczegóły jaka linka czy przypony masz fajnie rozpisane, z przyłowem w postaci większych rybek również sobie poradzisz, jak nie stać Cię jeszcze na ten zestaw to dozbieraj srebra i ruszaj na morze, a z pewnością dość szybko zaczniesz progresować  i dorobisz się do top sprzętu morskiego, pozdrawiam.

 

Edytowane przez Maciej94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, wsktojestto napisał:

pozostaje kwestia koła taiga czy rigal o to mi najbardziej chodzi 

Wbijając % umiejętności morskich na średni kij, możesz zrobić kolejny etap boosta by łowić szybciej i przyjemniej, kupując Nordmastera 70-030 o wytrzymałości 95kg, ale da Ci też możliwość użycia przyponu 91kg, który pozwoli Ci trochę się ruszyć z poza 34/41 w skrócie, taiga idealnie się z nim komponuje bo pilnując mechanizmu koła max do 10% śmiało będziesz miał bezpieczny zestaw, rigal już Ci na to nie pozwoli co wiąże się z kupnem i kija i nowego koła czyli dodatkowy i zbędny wydatek, ktoś może Ci powiedzieć <ale możesz kupić kij i używać 60 kg przyponu> tylko warto zadać sobie pytanie czy jest sens wtedy marnować potencjał wędziska? Nie musisz oczywiście inwestować w średni kij morski, tylko musisz pamiętać, że nabijanie kolejnych % morskich nie będzie za przyjemne, aczkolwiek jak będziesz miał zamiar grać dłużej na morzu to i tak Cię to nie ominie.

Taiga bardzo mocny mechanizm oraz zarobi na siebie i na twój topowy sprzęt bez większych inwestycji i kombinowania.

Rigal  średni mechanizm oraz zarobi na siebie i da Ci zabawę z drugiego biegu, a w trakcie użytkowania zatrzyma twój progres po osiągnięciu pewnego pułapu i wygeneruje zbędny wydatek ; )wybór oczywiście jest twój, tak jak moje ciche pytanie w głowie czy serio potrzebny jest komuś drugi bieg na 30m? 😄  weź pod uwagę również, że jestem tylko amatorem, pozdrawiam.

  • Lubie to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich czy aby stosować przypon 60 kg wędka mająca 62 kg da radę jak wiadomo blank wędki się zużywa czy wpływa to na wytrzymałość 

w przypadku 10% zużycia blanku wędka miała by wytrzymałość ok 56 kg zakładam przypon 60 zamykam i wędka strzela czy takie sytuacje nie maja miejsca 

                                                                                                                                                                      Z góry dziękuje za odpowiedzi pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypon musi być mniejszy od wytrzymałości wędki, aby jej nie złamać.
Zużycie blanku wpływa na wytrzymałość wędki i zakładając nowy przypon może wystąpić sytuacja, że wędka się złamie.
Jeśli mam zużyty blank, to zakładam zużyty przypon (np. 3, 5, 8, 10% itd), aby nie uszkodzić wędki. Przy większych % nie nastawiam się na duże ryby tą wędką.
Niestety szybko zużywają się blanki i nie da się ich naprawić, więc proponuję odkładać kaskę na kolejną wędkę.

  • Thanks 1
  • Lubie to RF4PL 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś tak łopatologicznie wytłumaczyć jaki procent zużycia wędki kwalifikuje ja do zakupu tego samego modelu ponownie ? Jak wiemy  wędki nie da się naprawic w całości tak jak kołowrotka dlatego wędka prędzej czy później nadaje się na szrot zanim do tego dojdzie  oczywiście zarobi ona ma siebie jednak w końcu trzeba wymienić jest jakaś średnia ? 10% 20? Może 50? Jak to rozumieć 😉

Edytowane przez Zuaatv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.02.2024 o 12:42, Zuaatv napisał:

Może mi ktoś tak łopatologicznie wytłumaczyć jaki procent zużycia wędki kwalifikuje ja do zakupu tego samego modelu ponownie ? Jak wiemy  wędki nie da się naprawic w całości tak jak kołowrotka dlatego wędka prędzej czy później nadaje się na szrot zanim do tego dojdzie  oczywiście zarobi ona ma siebie jednak w końcu trzeba wymienić jest jakaś średnia ? 10% 20? Może 50? Jak to rozumieć 😉

Hej 
Możesz sobie to samemu obliczyć i sam podejmiesz decyzje 🙂
Weź wytrzymałość minus % zużycia i wyjdzie ci aktualną wytrzymałość wędki. Wtedy będziesz wiedział jak nisko zejść z przyponem albo czy wędkę należy wymienić na nową.
Dodam że tak możesz obliczać każdy sprzęt w grze czy to żyłki, przypony, mechanizmy itp...
Pozdrawiam
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć,

to mój pierwszy post, sorki jeżeli piszę w złym miejscu. Chciałbym kupić kołowrotek Meteor 30s, próbowałem na różnych mapach, cały czas brak w magazynie? Mam lvl 21, nie wszystkie mapy mam dostępne. Co zrobić by kupić kołowrotek?

z góry dziękuję za podpowiedzi 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...