Skocz do zawartości

Pytania/Support - Problemy z połączeniem


Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, Borewicz napisał:

@666Drago666 przy takich problemach najlepiej na początku zrestartować modem i router.
W jaki sposób łączysz się z siecią? Po kablu czy po wifi?
Opisany problem wygląda na duże pingi/opóźnienia do serwera RF4 który znajduje się w Rosji (wydaje mi się, że w St. Petersburg, ale mogę się mylić).
Podczas grania w RF4 nie masz przypadkiem włączonego vpn? Może w tle pracują jakieś aplikacje które obciążają sieć? Ewentualnie w domu jakieś inne urządzenie?
Ping na serwer jest duży i dodatkowo coś może zwiększać te opóźnienia i dlatego tak wygląda sytuacja - takie są moje podejrzenia.
Inne strony i gry działają bez problemów, ponieważ ich serwery mogą mieć niższe opóźnienia (znajdują się np. w PL, DE).

Restart modemu był pierwszą rzeczą jaką zrobiłem. Nic nie pomogło. Internet po kablu idzie (zmieniłem nawet kabel od modemu do pc i to samo). VPN nie używam. Wszystkie urządzenia w domu odłączyłem od wifi. Zabawne jest że wygląda to jakby połączenie przechodziło w stan spoczynku. Wystarczy wykonanie jakiejś czynności w grze (posiłek, kopanie itp) i połączenie powraca. Siedze na karpiach obecnie i wystarczy jedna z tych czynności i mam branie. W tle mam cały czas odpalony program do monitorowania pobierania i wysyłania  danych (nettraffic) i widze że nic nie robiąc wykorzystanie łącza wynosi 0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź ping w wierszu poleceń jak możesz i podaj średnie czasy jakie Ci wyświetla. Jestem ciekaw jakie są u Ciebie. Forum w dalszym ciągu nie ładuje zdjęć?
Nie wiem jaki masz system. Masz w Windows 10/11 obszar do wyszukiwania lub ikonę lupy i wpisz tam cmd (i wciśnij) enter.
Wpisz: ping rf4.pl -t (i wciśnij) enter.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Borewicz napisał:

No to czasy masz lepsze niż ja 😉
Otwórz jeszcze przeglądarkę firefox w trybie prywatnym (ctrl+shift+p) i zaloguj się na forum i zobacz czy się zmieniło wczytywanie treści.

W trybie prywatnym forum od razu wskakuje i wszystkie foto są o dziwo. Teraz kwestia samej gry bo na forum nie pogram 😛

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Borewicz napisał:

Jeśli chodzi o przeglądarkę, to wyczyść historię i ciasteczka. Powinno pomóc.

Mógłbyś napisać kto dostarcza Ci internet? Jeśli możesz, to sprawdź DNS jaki jest ustawiony na komputerze i jaki na routerze.

Mam ustawione automatyczne czyszczenie przy każdym uruchomieniu przeglądarki. Internet mam od firmy nowogród.net a DNS 8.8.8.8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DNS google może być.
Jeśli chodzi o internet, to patrzyłem na opinie o dostawcy i wcześniejsze opinie są bez szału. Nie znalazłem opinii na temat światłowodu od nich - może sytuacja się poprawiła, nie wiem.
Jeszcze jedno mam pytanko, czy masz kartę wifi w komputerze? Jeśli tak, to odłącz kabel od internetu z pc i udostępnij sobie internet z telefonu i zobacz jak będzie działało RF4. Wtedy ominiemy dostawcę i zobaczymy jak gra będzie działała.

Niestety tu kończą się moje pomysły.
Na koniec możesz spróbować zrobić jeszcze "diagnostykę" w kliencie RF4 i raport wysłać mailem z opisem problemu na support@rf4.pl
Może coś znajdą w raporcie i Ci pomogą 😉

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • 3 tygodnie później...

Serwer logowania został włączony, pamiętajcie proszę, że logowanie może potrwać dłużej niż zwykle ze względu na duża liczbę graczy logujących się w tym samym momencie.

@kusa1964,

Jest to proces automatyczny następujący po 3-krotnym podaniu błędnych danych logowania. Trwa ona 15 minut, a każda kolejna nieudana próba resetuje "licznik".

Dla pewności prosimy zaczekać 20 minut, od ostatniej próby logowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...