Skocz do zawarto艣ci

Rzeka Dolna Tunguzka - Temat og贸lny


Levo
 Udost臋pnij

Rekomendowane odpowiedzi

rf4_level15_screen_Tunguska.thumb.jpg.7282bcfc5d03f5f958b47e176e108c26.jpg

Rzeka Tunguzka jest najwi臋kszym dop艂ywem Jenisej, jednej z najbardziej znanych i majestatycznych rzek na Syberii. Surowe pi臋kno dzikiej przyrody oraz obfito艣膰 ryb sprawiaj膮, i偶 Tunguzka jest niezwykle atrakcyjna dla mi艂o艣nik贸w w臋dkarstwa. Pomimo swojego oddalenia od cywilizacji, baza po艂o偶ona na brzegu rzeki posiada rozwini臋t膮 infrastruktur臋, s膮 tam mi臋dzy innymi kawiarnie, sklepy, a nawet stacja paliw. Opr贸cz zwyk艂ych sklep贸w, w bazie znajduje si臋 r贸wnie偶 sklep firmowy, w kt贸rym mo偶na kupi膰 r臋cznie wykonane przyn臋ty.

  • Lubie to RF4PL 1
  • Lubie to 1
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

witam

wedrujac po Tungusce zainteresowalo mnie jedno miejsce wiec zarzucilem feederki i zaczalem machac spinningiem 馃檪聽 聽z kamienia ktory jest na 1 ss rzucalem niedaleko drzewa ktore jest zwalone do wody , na drugim ss zaznaczylem miejsce gdzie Lenok glownie atakowal聽 , spedzilem tam 3 dniowki聽 i ryba byla najbardziej aktywna od 12-18聽 . Uzywalem Horneta #1聽 003聽 , testowalem tez inne obrotowki ale 003 byla najbardziej efektywna.聽 z miejsca gdzie sa feederki wylowilem duzo muszli ( czerwony robak , kornik ) i mase innych gatunkow

聽w nocy rzucalem z tego miejsca klips 50 w glebine 17聽 ( kawalki ryb, rasowka ) i wpadlo kilka sumow ,聽 reszta na widoczna na ss

PS

daje cynk poki jeszcze trwa wyzwanie 馃檪聽 聽a jak sie sprawdzi ten spot to mozna wrzucic w miejscowki

rf4_4.0.14901_20200719_190740.png

rf4_4.0.14901_20200719_211259.png

lenokisum.png

rf4_4.0.14901_20200719_212550.png

  • Lubie to RF4PL 1
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

Heyka:)

Moim zdaniem to nie sprawiedliwe, 偶e ryba ucieka za boje, a ja nie mog臋 nic zrobi膰, i艣膰 za ni膮 nie mog臋. Nie powinno tak by膰, bo jak np. jesiotr pop艂ynie za bojki to i Venga jej nie zatrzyma nawet na hamulcu 29.

Wrzuci艂am zrzut ekranu, jak mi jesiotr ucieka.

rf4_4.0.14901_20200721_103533.png

rf4_4.0.14901_20200721_103634.png

  • Lubie to RF4PL 1
  • Lubie to 1
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

Witaj. Jest mo偶e to i nie sprawiedliwe, ale z tego co zauwa偶y艂em Jesiotr Syberyjski jest o wiele silniejszym Jesiotrem jak Jesiotr Rosyjski, po drugie mamy bardzo silny nurt, kt贸ry ma te偶 du偶e znaczenie. Z tego co zauwa偶y艂em 艂apiesz na spocie, kt贸ry jest praktycznie przy samych bojkach, bardzo聽newralgiczne miejsce. Potrzebna jest bardzo szybka kontra, aby skierowa膰聽ryb臋 pod pr膮d. Zastosowanie np: plecionki o wytrzyma艂o艣ci 74 kg, wcale nie jest dobrym rozwi膮zaniem, zbytnio nam ona nie po mo偶e. Zastosowanie pletki 45 kg jest ju偶 o wiele lepszym wyj艣ciem z sytuacji przy tak zamkni臋tych brzegach rzeki i przy tak silnym nurcie. Wejdzie jej nam w granicach 100 metr贸w wi臋cej, tak偶e ju偶 mamy wi臋ksze聽pole manewru. Ale to nie zmienia faktu, 偶e ucieczka ryby za boj臋 idzie ku pora偶ce.聽

Ale to tylko moja opinia.

Pozdrawiam. many19721

Edytowane przez many19721
  • Lubie to 1
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

Mam plecionk臋 do 40kg, my艣l臋 偶e wystarczy, bo i tak hamulec daje do 29...wi臋cej si臋 nie da. No c贸偶, to ju偶 drugi jesiotr, kt贸ry mi uciek艂. Zaraz po braniu jesiotr od razu skierowa艂 si臋 za boje i nie by艂o szans aby go zatrzyma膰. Kupie te偶 plecionk臋聽do 45kg, ta 40kg szybko si臋 psuje i musz臋 wymienia膰. To nie jest du偶y problem, ale rzadziej na pewno b臋d臋 wymienia艂a 45kg.

Dzi臋ki za uwagi

Pozdrawiam :)

  • Lubie to 1
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

1 minut臋 temu, Marzena napisa艂:

Mam plecionk臋 do 40kg, my艣l臋 偶e wystarczy, bo i tak hamulec daje do 29...wi臋cej si臋 nie da. No c贸偶, to ju偶 drugi jesiotr, kt贸ry mi uciek艂. Zaraz po braniu jesiotr od razu skierowa艂 si臋 za boje i nie by艂o szans aby go zatrzyma膰. Kupie te偶 plecionk臋聽do 45kg, ta 40kg szybko si臋 psuje i musz臋 wymienia膰. To nie jest du偶y problem, ale rzadziej na pewno b臋d臋 wymienia艂a 45kg.

Dzi臋ki za uwagi

Pozdrawiam 馃檪

Tak si臋 domy艣li艂em, bo pozna艂em kij Fortuna Carp. Ja poda艂em tylko przyk艂ad je艣li chodzi o zastosowanie pletki 74 kg, jest to du偶ym b艂臋dem na tak otwartej i szerokiej rzece.

  • Lubie to RF4PL 1
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

witam聽

to znowu ja 馃檪

takie info dla tych co nie lubia spinningu聽馃憞

聽Golec drjagini聽 聽聽

dzis testowalem co bierze na zywca na jeziorze ( kwadrat D4 ) i na zywiec - sliz聽 zlapalem golca drjagini . brania byly w trakcie dnia i spedzilem tam ok. 3h i wpadly dwie mniejsze sztuki . na zabe wchodzil szczupak,okon i arktyczny , nie probowalem z plocia i strzelba

pozdro

golec dr.png

  • Thanks 1
  • Lubie to RF4PL 3
  • Lubie to 2
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • 2 tygodnie p贸藕niej...
  • 1 miesi膮c temu...
  • 3 tygodnie p贸藕niej...

Witam Wszystkich.

Chcia艂bym si臋 podzieli膰 fajn膮 metod膮 podpatrzon膮 na YT u jednego z Rosyjskich graczy.Metoda polega na 艂owieniu na spining na rzece na tak zwanego leniucha.

Ustawiamy klips na np.80m i rzucamy zestaw nie zamykaj膮c ko艂owrotka,a w臋dk臋 odstawiamy na podp贸rki.Kolejno robimy z kolejnymi dwoma zestawami.Zerwanie 偶y艂ki z klipsa oznacza branie i ryba jest ju偶 zaci臋ta.Najlepiej sprawdzaj膮 si臋 obrot贸wki 4/7gram(spiker-ca艂a seria,Kiruuna Aikkila-ca艂a seria i Dragonfly bell2-ca艂a seria)

Je艣li chodzi o miejsca to warto zacz膮膰 naprzeciw WODOSPADU,bo tam 艂atwo jest opanowa膰 t膮 metod臋.U偶ywam przyponu 11kilo,bo ryby rz臋du 10 kilo nie s膮 rzadko艣ci膮.

艢rednio za siatk臋 wychodz臋 od 600/800,zale偶y jakie rybki bior膮 w danym okresie i miejscu.Zaznaczam 偶e przej艣cie zaledwie 2-3metr贸w daje wyniki gdy we wcze艣niejszym miejscu brania ustaj膮.W nocy cz臋stotliwo艣膰 brani nieco spada,ale nie do zera.Mam nadziej臋 偶e komu艣 ta metoda przypadnie do gustu,Mi bardzo si臋 spodoba艂a i 艂owi臋 na ni膮 od jakiego艣 tygodnia z dobrymi wynikami>Pozdrawiam serdecznie Wszystkich Graczy RF4:))

rf4_4.0.15158_20201010_133302.png

  • Lubie to RF4PL 1
  • Lubie to 1
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • 2 tygodnie p贸藕niej...

Witajcie Ci kt贸rzy chc膮 w miar臋 szybko wbi膰 % w sp艂awiku polecam t膮 map臋 ze wzgl臋du na r贸偶norodno艣膰 ryb i ich bra艅 na te same przyn臋ty 馃檪. W dziale okazy mo偶ecie sprawdzi膰 miejsc贸wki gdzie najcze艣ciej聽 艂apa膰 niedu偶e ryby kt贸re daj膮 XP . Ja stara艂em si臋 zmienia膰 miejsc贸wki je艣li nie by艂o brania za braniem. Szybka siatka to i wi臋ksza szans a na %.

Wczoraj mia艂em 98.6% a dzi艣

rf4_4.0.15158_20201024_192037.png

Najlepiej jest 艂owi膰 na kanapk臋 ale z jedn膮 przyn臋t膮 na haczyku da si臋 z艂apa膰 fajn膮 rybk臋. Na Tunguzce r贸wnie偶 uda艂o mi si臋 ostatnio wbi膰 100 % w spinningu. Dzi艣 zosta艂o ju偶 tylko Tworzenie Przyn臋t spiningowych .聽

Powodzenia

rf4_4.0.15158_20201024_193918.png

Edytowane przez Lolo1989
  • Thanks 1
  • Lubie to RF4PL 4
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • 2 tygodnie p贸藕niej...

Polecam te 艁owisko na ten moment wg mnie jest jeden z lepiej dajacych zarobi膰 艂owisk jezeli chodzi o spining, gruntu jeszcze nie testowalem ale z wiadomosci wiem ze r贸wnierz jest dobrze. Najbardziej warte ryby do po艂owu wg mnie to Gorbusza i Lenok oraz Golec Arktyczny. Ryby te 艂owi艂em na Kiruuna Soturi 22g-009 oraz 010 jak i Zeiman Spiker #2 016 i Akkile 4g/7g 006. Najwiekszym Problemem 艂owi膮c na lekkie zestawy s膮 Tajmienie, nie da si臋 ich nie z艂apa膰 bo generalnie zaczepiaj膮 sie na kazd膮 przyn臋te wi臋c zestaw jaki z艂o偶ycie (linka plus przypon) zostawia du偶o do dyskusji. Osobi艣cie 艂owilem na przypony fluo carb 30cm 13.8kg lub 11kg i te mniejsze ryby gorbusze jaki i lenoki dosc czesto bi艂y, r贸wnierz Golce bra艂y na takie zestawy wiec profit by艂 do艣膰 wysoki

Edytowane przez Maateusz
  • Lubie to RF4PL 5
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • 2 tygodnie p贸藕niej...

Miejsc贸wka 171:171, tani sprz臋t, du偶y zarobek i exp. Metoda opisana powy偶ej, zarzucenie bez zamykania kab艂膮ka 3 w臋dek i kontrolowanie przez naci艣niecie "R". Najlepiej sprawdzaj膮 si臋 obrot贸wki r贸偶nych kolor贸w Zeiman Spiker 3,53g. Poni偶ej fota siatki po ponad 2 godz 艂owienia.

998713334_RussianFishing4Screenshot2020_11.14-23_21_13.68_LI.thumb.jpg.74e7777865d75405c2ca535799a8085f.jpg

905478913_RussianFishing4Screenshot2020_11.14-18_06_09_30.thumb.png.f37e3f4f35ab6d05f3e426c4ef799755.png

Edytowane przez LeOnArdus
  • Thanks 2
  • Lubie to RF4PL 2
  • Lubie to 2
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • 2 tygodnie p贸藕niej...
39 minut temu, kubsuss napisa艂:

witam wie kto艣 gdzie po tej aktualizacji bior膮 pstr膮gi ,grubosze, pelugi itd. z brzegu, z g贸ry dzi臋ki.

po aktualizacji bylem na dwoch spotach聽 171:171聽 i聽 聽106:101聽 i raczej brania sa identyczne jak przed z tym ze lowilem na jednego spina ,bo opcja z trzema juz naprawiona 馃檪

  • Lubie to RF4PL 3
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • 3 tygodnie p贸藕niej...

Heyka :)

艁owi艂am sobie dzi艣 na trolling od przystani ca艂a lew膮 stron臋 rezygnuj膮c z 11m, ale tym razem na woblery. Wysz艂o s艂abiej ni偶 na wahad艂贸wki, ale nie a偶 tak 藕le.

Zwr贸膰cie uwag臋 na gorbusze, kt贸re s膮 do po艂owy odci臋te - hihih. Pierwszy raz takie co艣 widz臋 i uznaj臋 to jako bug'a w grze.

Pozdrawiam :)

rf4_4.0.15541_20201215_014524.png

rf4_4.0.15541_20201215_015137.png

rf4_4.0.15541_20201215_015054.png

rf4_4.0.15541_20201215_015119.png

  • Lubie to RF4PL 4
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • 3 miesi膮ce temu...

Je艣li chcesz doda膰 odpowied藕, zaloguj si臋

Komentowanie zawarto艣ci tej strony mo偶liwe jest po zalogowaniu



Zaloguj si臋
 Udost臋pnij

×
×
  • Dodaj now膮 pozycj臋...