Skocz do zawartości

Rzeka Dolna Tunguzka - Temat ogólny


Levo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

rf4_level15_screen_Tunguska.thumb.jpg.7282bcfc5d03f5f958b47e176e108c26.jpg

Rzeka Tunguzka jest największym dopływem Jenisej, jednej z najbardziej znanych i majestatycznych rzek na Syberii. Surowe piękno dzikiej przyrody oraz obfitość ryb sprawiają, iż Tunguzka jest niezwykle atrakcyjna dla miłośników wędkarstwa. Pomimo swojego oddalenia od cywilizacji, baza położona na brzegu rzeki posiada rozwiniętą infrastrukturę, są tam między innymi kawiarnie, sklepy, a nawet stacja paliw. Oprócz zwykłych sklepów, w bazie znajduje się również sklep firmowy, w którym można kupić ręcznie wykonane przynęty.

  • Lubie to RF4PL 1
  • Lubie to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

wedrujac po Tungusce zainteresowalo mnie jedno miejsce wiec zarzucilem feederki i zaczalem machac spinningiem 🙂   z kamienia ktory jest na 1 ss rzucalem niedaleko drzewa ktore jest zwalone do wody , na drugim ss zaznaczylem miejsce gdzie Lenok glownie atakowal  , spedzilem tam 3 dniowki  i ryba byla najbardziej aktywna od 12-18  . Uzywalem Horneta #1  003  , testowalem tez inne obrotowki ale 003 byla najbardziej efektywna.  z miejsca gdzie sa feederki wylowilem duzo muszli ( czerwony robak , kornik ) i mase innych gatunkow

 w nocy rzucalem z tego miejsca klips 50 w glebine 17  ( kawalki ryb, rasowka ) i wpadlo kilka sumow ,  reszta na widoczna na ss

PS

daje cynk poki jeszcze trwa wyzwanie 🙂   a jak sie sprawdzi ten spot to mozna wrzucic w miejscowki

 

rf4_4.0.14901_20200719_190740.png

rf4_4.0.14901_20200719_211259.png

lenokisum.png

rf4_4.0.14901_20200719_212550.png

  • Lubie to RF4PL 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heyka:)

Moim zdaniem to nie sprawiedliwe, że ryba ucieka za boje, a ja nie mogę nic zrobić, iść za nią nie mogę. Nie powinno tak być, bo jak np. jesiotr popłynie za bojki to i Venga jej nie zatrzyma nawet na hamulcu 29.

Wrzuciłam zrzut ekranu, jak mi jesiotr ucieka.

rf4_4.0.14901_20200721_103533.png

rf4_4.0.14901_20200721_103634.png

  • Lubie to RF4PL 1
  • Lubie to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Jest może to i nie sprawiedliwe, ale z tego co zauważyłem Jesiotr Syberyjski jest o wiele silniejszym Jesiotrem jak Jesiotr Rosyjski, po drugie mamy bardzo silny nurt, który ma też duże znaczenie. Z tego co zauważyłem łapiesz na spocie, który jest praktycznie przy samych bojkach, bardzo newralgiczne miejsce. Potrzebna jest bardzo szybka kontra, aby skierować rybę pod prąd. Zastosowanie np: plecionki o wytrzymałości 74 kg, wcale nie jest dobrym rozwiązaniem, zbytnio nam ona nie po może. Zastosowanie pletki 45 kg jest już o wiele lepszym wyjściem z sytuacji przy tak zamkniętych brzegach rzeki i przy tak silnym nurcie. Wejdzie jej nam w granicach 100 metrów więcej, także już mamy większe pole manewru. Ale to nie zmienia faktu, że ucieczka ryby za boję idzie ku porażce. 

Ale to tylko moja opinia.

Pozdrawiam. many19721

Edytowane przez many19721
  • Lubie to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam plecionkę do 40kg, myślę że wystarczy, bo i tak hamulec daje do 29...więcej się nie da. No cóż, to już drugi jesiotr, który mi uciekł. Zaraz po braniu jesiotr od razu skierował się za boje i nie było szans aby go zatrzymać. Kupie też plecionkę do 45kg, ta 40kg szybko się psuje i muszę wymieniać. To nie jest duży problem, ale rzadziej na pewno będę wymieniała 45kg.

Dzięki za uwagi

Pozdrawiam :)

  • Lubie to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Marzena napisał:

Mam plecionkę do 40kg, myślę że wystarczy, bo i tak hamulec daje do 29...więcej się nie da. No cóż, to już drugi jesiotr, który mi uciekł. Zaraz po braniu jesiotr od razu skierował się za boje i nie było szans aby go zatrzymać. Kupie też plecionkę do 45kg, ta 40kg szybko się psuje i muszę wymieniać. To nie jest duży problem, ale rzadziej na pewno będę wymieniała 45kg.

Dzięki za uwagi

Pozdrawiam 🙂

Tak się domyśliłem, bo poznałem kij Fortuna Carp. Ja podałem tylko przykład jeśli chodzi o zastosowanie pletki 74 kg, jest to dużym błędem na tak otwartej i szerokiej rzece.

 

  • Lubie to RF4PL 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam 

to znowu ja 🙂

takie info dla tych co nie lubia spinningu 👇 

 Golec drjagini    

dzis testowalem co bierze na zywca na jeziorze ( kwadrat D4 ) i na zywiec - sliz  zlapalem golca drjagini . brania byly w trakcie dnia i spedzilem tam ok. 3h i wpadly dwie mniejsze sztuki . na zabe wchodzil szczupak,okon i arktyczny , nie probowalem z plocia i strzelba

pozdro

golec dr.png

  • Thanks 1
  • Lubie to RF4PL 3
  • Lubie to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Witam Wszystkich.

Chciałbym się podzielić fajną metodą podpatrzoną na YT u jednego z Rosyjskich graczy.Metoda polega na łowieniu na spining na rzece na tak zwanego leniucha.

Ustawiamy klips na np.80m i rzucamy zestaw nie zamykając kołowrotka,a wędkę odstawiamy na podpórki.Kolejno robimy z kolejnymi dwoma zestawami.Zerwanie żyłki z klipsa oznacza branie i ryba jest już zacięta.Najlepiej sprawdzają się obrotówki 4/7gram(spiker-cała seria,Kiruuna Aikkila-cała seria i Dragonfly bell2-cała seria)

Jeśli chodzi o miejsca to warto zacząć naprzeciw WODOSPADU,bo tam łatwo jest opanować tą metodę.Używam przyponu 11kilo,bo ryby rzędu 10 kilo nie są rzadkością.

Średnio za siatkę wychodzę od 600/800,zależy jakie rybki biorą w danym okresie i miejscu.Zaznaczam że przejście zaledwie 2-3metrów daje wyniki gdy we wcześniejszym miejscu brania ustają.W nocy częstotliwość brani nieco spada,ale nie do zera.Mam nadzieję że komuś ta metoda przypadnie do gustu,Mi bardzo się spodobała i łowię na nią od jakiegoś tygodnia z dobrymi wynikami>Pozdrawiam serdecznie Wszystkich Graczy RF4:))

 

rf4_4.0.15158_20201010_133302.png

  • Lubie to RF4PL 1
  • Lubie to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witajcie Ci którzy chcą w miarę szybko wbić % w spławiku polecam tą mapę ze względu na różnorodność ryb i ich brań na te same przynęty 🙂. W dziale okazy możecie sprawdzić miejscówki gdzie najcześciej  łapać nieduże ryby które dają XP . Ja starałem się zmieniać miejscówki jeśli nie było brania za braniem. Szybka siatka to i większa szans a na %.

Wczoraj miałem 98.6% a dziś

 

rf4_4.0.15158_20201024_192037.png

 

Najlepiej jest łowić na kanapkę ale z jedną przynętą na haczyku da się złapać fajną rybkę. Na Tunguzce również udało mi się ostatnio wbić 100 % w spinningu. Dziś zostało już tylko Tworzenie Przynęt spiningowych . 

Powodzenia

rf4_4.0.15158_20201024_193918.png

Edytowane przez Lolo1989
  • Thanks 1
  • Lubie to RF4PL 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Polecam te Łowisko na ten moment wg mnie jest jeden z lepiej dajacych zarobić łowisk jezeli chodzi o spining, gruntu jeszcze nie testowalem ale z wiadomosci wiem ze równierz jest dobrze. Najbardziej warte ryby do połowu wg mnie to Gorbusza i Lenok oraz Golec Arktyczny. Ryby te łowiłem na Kiruuna Soturi 22g-009 oraz 010 jak i Zeiman Spiker #2 016 i Akkile 4g/7g 006. Najwiekszym Problemem łowiąc na lekkie zestawy są Tajmienie, nie da się ich nie złapać bo generalnie zaczepiają sie na kazdą przynęte więc zestaw jaki złożycie (linka plus przypon) zostawia dużo do dyskusji. Osobiście łowilem na przypony fluo carb 30cm 13.8kg lub 11kg i te mniejsze ryby gorbusze jaki i lenoki dosc czesto biły, równierz Golce brały na takie zestawy wiec profit był dość wysoki

Edytowane przez Maateusz
  • Lubie to RF4PL 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Miejscówka 171:171, tani sprzęt, duży zarobek i exp. Metoda opisana powyżej, zarzucenie bez zamykania kabłąka 3 wędek i kontrolowanie przez naciśniecie "R". Najlepiej sprawdzają się obrotówki różnych kolorów Zeiman Spiker 3,53g. Poniżej fota siatki po ponad 2 godz łowienia.

 

998713334_RussianFishing4Screenshot2020_11.14-23_21_13.68_LI.thumb.jpg.74e7777865d75405c2ca535799a8085f.jpg

 

905478913_RussianFishing4Screenshot2020_11.14-18_06_09_30.thumb.png.f37e3f4f35ab6d05f3e426c4ef799755.png

Edytowane przez LeOnArdus
  • Thanks 2
  • Lubie to RF4PL 2
  • Lubie to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
39 minut temu, kubsuss napisał:

witam wie ktoś gdzie po tej aktualizacji biorą pstrągi ,grubosze, pelugi itd. z brzegu, z góry dzięki.

po aktualizacji bylem na dwoch spotach  171:171  i   106:101  i raczej brania sa identyczne jak przed z tym ze lowilem na jednego spina ,bo opcja z trzema juz naprawiona 🙂

  • Lubie to RF4PL 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Heyka :)

Łowiłam sobie dziś na trolling od przystani cała lewą stronę rezygnując z 11m, ale tym razem na woblery. Wyszło słabiej niż na wahadłówki, ale nie aż tak źle.

Zwróćcie uwagę na gorbusze, które są do połowy odcięte - hihih. Pierwszy raz takie coś widzę i uznaję to jako bug'a w grze.

Pozdrawiam :)

rf4_4.0.15541_20201215_014524.png

rf4_4.0.15541_20201215_015137.png

rf4_4.0.15541_20201215_015054.png

rf4_4.0.15541_20201215_015119.png

  • Lubie to RF4PL 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...