Skocz do zawartości

Przygotowywanie zanęt


Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, gdamp2mf napisał:

@Levo wiesz może czy dodatki do zanęt (kiełże i dafnia) będą kiedykolwiek dostępne w którymkolwiek sklepie? czy wyszły devsom zbyt skuteczne i czekają na poprawkę przy następnej aktualizacji? Pomyślałem kiedyś, że może użyłbym sobie tego i umieszał jakąś zanętę pod sirotkę z tymi składnikami, ale przelot po wszystkich sklepach był tylko stratą srebrników (mała strata) i czasu.

Witaj

Masz racje, nie są one na tą chwile dostępne , jak tylko to się zmieni, dam znać, lub będzie to można przeczytać w patch notach.

Pozdrawiam i powodzenia z Sirotką 🙂

Levo

  • Lubie to RF4PL 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

nie każdy sklep ma wszystko chyba najlepiej zaopatrzony jest ten na volkowie 🙂
a co do umiejętności to możesz robić z takich co odblokowałeś z % robienia zanęt
jak doczytasz to jest tutaj wszystko opisane na forum i dzięki temu mam w zanętach 100% które wbiłem poniżej 30 poziomu 🙂 właśnie dzięki poradom z forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę, nikt jeszcze nie wrzucił tabeli z zanętami z rosyjskiej grupy rf4 na vk, więc dodaję przetłumaczone od siebie. Jakby ktoś chciał zajrzeć do oryginału, to tabela jest na vk.com/pp4wikipedia. Mam nadzieję, że komuś się przyda (i że się w ogóle otwiera).

ZanętyVK.xlsx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Kapustator napisał:

Z tego co widzę, nikt jeszcze nie wrzucił tabeli z zanętami z rosyjskiej grupy rf4 na vk, więc dodaję przetłumaczone od siebie. Jakby ktoś chciał zajrzeć do oryginału, to tabela jest na vk.com/pp4wikipedia. Mam nadzieję, że komuś się przyda (i że się w ogóle otwiera).

ZanętyVK.xlsxNiedostępne

Nie otwiera się 🙁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam ponowie w tym temacie zanęta na świnke od andre111 działa tylko że na małe leszczyki ktoś zna inną zanętę na świnkę bardzo mi na niej zależy :C bo to moja ulubiona ryba nie licząc jesiotrów i węgorza. Ktoś zna przepis na tą zanętę do 40%

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
4 godziny temu, Duszny95 napisał:

Witajcie. Czemu zawsze zaneta wychodzi mi słabej jakości? Jak ją podnieść? Wiem że przez umiejętności jest opcja ale czy jest inny sposób? Np. Na karasia albo lina ? Dopiero zacząłem i szukam pomocy:) 

Wbicie zanet to twoj priorytet, im wyzszy lvl tym robisz lepsze i bardziej skuteczne zanety. LVL zanet podbijaj robiac zanety bez atraktorow na samych dodatkach , jak odblokuja ci sie nowe dodatki wtedy cisniesz nimi. Staraj sie kupowac do lvlowania zanet najtansze dodatki ktore odblokujesz.W tej grze pierwsze co to tracisz kase na wbijanie przynet i zanet dopiero pozniej myslisz o sprzecie.Nie ma innej skutecznej opcji , bez zanet nie pograsz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Duszny95 Jeśli chodzi o rozwijanie % w zanętach, to najtańszym sposobem jest użycie ostatnio odblokowanej bazy 😉 z takiej zanęty nie skorzystasz, ale % rosną 😄
Jeśli chodzi o jakość, to trzeba dodać punkty w umiejętność PRZYGOTOWYWANIE ZANĘT -> MIESZANIE ZANĘT.
Uważam, że jest to niezbędne w dalszym etapie, gdzie robisz PVA - nie są to tanie rzeczy (jak to mawiał klasyk - F. Kiepski 😉 ).
Innej opcji na wysoką jakość zanęt, przy każdej próbie wytworzenia nie znajdziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Duszny95 napisał:

I czy gdy podniosę jakość zwiększy się ilość lub wielkość łapanych ryb ? No i te woreczki PVA.. mając 13 poziom

Ilość i wielkość złapanych ryb zależy od wielu czynników takich jak RNG, przynęty, zanęty, haczyki, linka, miejsce, klips, Twoje szczęście (może się wypiąć) itd... Więc jak widzisz, zanęta jest jedną ze składowych wchodzących w całość.
Jeśli chodzi o PVA, to możliwość zrobienia uzyskujesz mając 100% w przygotowywaniu zanęt, natomiast użyć możesz gdy masz 100% w gruncie - więc daleka droga przed Tobą, jeśli piszesz, że dopiero zaczynasz...
Czy już teraz inwestować punkty? zależy to od Ciebie. Każdy robi to inaczej. Powiem szczerze, że ja dodałem punkty dopiero po wykorzystaniu darmowego resetu koło 30lvl. Na początku nie inwestowałem w zanęty. Jeśli chcesz, to możesz sobie dodać np 3 punkty. Będą Ci wychodziły zanęty lepsze jakościowo. Po dodaniu 5 punktów uzyskujesz jakość 9-10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Duszny95 napisał:

Czyli większość z was łapie na grunt tak ?

To Chyba najbardziej efektywny sposób łowienia tak ?
Tak czy owak, dziękuje za pomoc ! 🙂

Jest kilka sposobow lowienia ryb ( roznych metod)  I kazdy gracz rozwija ta ktora mu odpowiada albo jest najwygodniejsza do lapania pewnych gatunkow ryb.  Wydaje mi sie ze duzo osob preferuje lowienie na grunt. 

Wiecej informacji ktore moga cie zainteresowac znajdziesz tu :

https://rf4.pl/forum/index.php?/forum/71-poradniki-rf4pl/

  • Lubie to RF4PL 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jak to jest z craftingiem bo mając 100% i max pkt rozdane w zanęty wychodziły zawsze minimum 8/10 a obecnie wchodzą też inne sporo mniejszej jakości? To samo tyczy się gotowania bo mając wcześniej 100% wszystko wychodziło 10/10 a teraz są niższe. W patchnotes nie widziałem wzmianki na temat zmian dlatego pytam tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...