Skocz do zawartości

Pytania/Support - Problemy z połączeniem


Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, Lepin napisał:

Proszę nie wprowadzajcie innych graczy w błąd. Region, czy kraj z którego łączy się gracz nie ma żadnego wpływu na to czy został rozłączony. Wielu graczy, bez względu na to z jakiej lokalizacji się łączyli, niestety zostało rozłączanych z gry.

Niemcy strimuja bez problemu wiec nie ma to znaczenia? To jak losowo, te serwery padaja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, waldimas napisał:

Bo to sa najwieksi przyjaciele rosjan.

11 minut temu, mirs_99 napisał:

Niemcy grają bez problemów 

Proszę nie wprowadzajcie innych graczy w błąd. Region, czy kraj z którego łączy się gracz nie ma żadnego wpływu na to czy został rozłączony. Wielu graczy, bez względu na to z jakiej lokalizacji się łączyli, niestety zostało rozłączanych z gry.

  • Lubie to RF4PL 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak samo cześć Polaków gra a część Polaków nie ma dostępu, serwer stoi jeden, nie że każdy region ma swój serwer. Więc ten kto nie ma dostępu ma pecha, a ten co ma dostęp ma szczęście. To jest loteria raz na wozie raz pod wozelm. Polecam w wolnej chwil pomoc dzieciom z strojeniem lub jakąś zabawa przy choince, lub wkruzrsuc żonę lub pomoc jej w kuchni, a gra na pewno za niedługo zacznie działać. 

  • Thanks 1
  • Lubie to RF4PL 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu się zgodzę bo jedni chcą mieć od razu ciastko a inni dążą aby upiec ciastko. W tej grze nie ma skrótów, nie ma jakiś tylnich drzwi, oczywiście są wspaniałe poradniki oraz filmu z poradami, ale i tak każdy z nas ten co zaczął 5 lat temu czy ten co zaczął nie dawno. Każdy przez to musisz przejść czy z Goldem czy z premium, ale każdy level każde odblokowanie punktów oraz crafting. Musi to każdy przejść, ta gra wyciska z graczy dużo czasu i poświęcenia, a nagradza wspaniałymi widokami, rybami oraz walki z ryba na wędce. Pozdrawiam witek666 

  • Lubie to RF4PL 3
  • Lubie to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.12.2022 o 22:42, witek666 napisał:

Tu się zgodzę bo jedni chcą mieć od razu ciastko a inni dążą aby upiec ciastko. W tej grze nie ma skrótów, nie ma jakiś tylnich drzwi, oczywiście są wspaniałe poradniki oraz filmu z poradami, ale i tak każdy z nas ten co zaczął 5 lat temu czy ten co zaczął nie dawno. Każdy przez to musisz przejść czy z Goldem czy z premium, ale każdy level każde odblokowanie punktów oraz crafting. Musi to każdy przejść, ta gra wyciska z graczy dużo czasu i poświęcenia, a nagradza wspaniałymi widokami, rybami oraz walki z ryba na wędce. Pozdrawiam witek666 

Pod warunkiem że działa.

U mnie znów serwer nie odpowiada 😕

  • Lubie to RF4PL 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu problem z serwerem. Wywaliło mnie i nie chce połączyć. Złapałem co prawda jeden prezencik i to wszystko. Nawet Forum ledwo zipie, powolutku ładuje się. Widzę promocję na złotko i premię ale czy to warto z takim serwerem, nie wiem.

Wesołych Świąt

Edytowane przez carpioonio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie każdy z nas by chciał pograć i znając życie jakieś 100-200 tys graczy innych też. Ja tu jestem 5 lat i takie rzeczy są częste i jakby ktoś chciał cofnąć parę tu stron, to zobaczył ze na Wielkanoc czy Boże Narodzenie takie rzeczy się dzieją. Sam dziś mam problem z siecią mobilna T-mobilne obciążenie takie, że dzieciom bajki na Netflix się tną. Cóż zostaje nam zgłaszać, a wiemy że w święta jest ograniczona pomoc, ale na pewno ktoś dziś to naprawi jak nie już naprawili. Oby wszystko szybko się naprawiło i gracze wrócili do gry. Pozdrawiam 

Edytowane przez witek666
  • Haha 1
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, każdy by chciał pograć i tak powinno być. Ale jeżeli takie kulawe granie dzieje się od wielu lat, to firma oferująca produkt i zarabiająca na tym powinna się zastanowić nad rozwojem i zainwestowaniem w wydajniejszy sprzęt. A tutaj czy coś się dzieje? Czy mają jakiś plan na dalszy rozwój? Czy też wszystko na aby, aby i doraźne naprawy przez drutowanie. Przypomina mi to Sowiecki Sojuz i PRL. Ale pożyjemy zobaczymy.

Wesołych Świąt

Edytowane przez carpioonio
  • Lubie to RF4PL 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, carpioonio napisał:

Masz rację, każdy by chciał pograć i tak powinno być. Ale jeżeli takie kulawe granie dzieje się od wielu lat, to firma oferująca produkt i zarabiająca na tym powinna się zastanowić nad rozwojem i zainwestowaniem w wydajniejszy sprzęt. A tutaj czy coś się dzieje? Czy mają jakiś plan na dalszy rozwój? Czy też wszystko na aby, aby i doraźne naprawy przez drutowanie. Przypomina mi to Sowiecki Sojuz i PRL. Ale pożyjemy zobaczymy.

Wesołych Świąt

Obawiam się, że nic nowego nie zobaczymy. Problem występuje cyklicznie co roku i do tej pory sobie z nim nie poradzono. Wygląda na to, że wprowadzono ograniczoną ilość graczy jednocześnie podłączonych do serwera, bo spora ilość streamerów łowi sobie wory, podczas gdy my od paru godzin próbujemy się w ogóle dobić. Jestem daleki od teorii spiskowych, ale po raz kolejny widać że są nawet i w tej grze równi i równiejsi.

  • Thanks 1
  • Lubie to RF4PL 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, waldimas napisał:

Od pieciu lat nie potrafia tego naprawic? Znaczy to ze liczy sie tylko zysk za minimalny wklad i brak szacunku dla tych co placa za ta gre (premium itp).

Dobrze że idę na małe co nie co. Mam nadzieję że jak wrócę będzie ok.To wtedy polecimy ze streamem. Na daną chwilkę ma dziesięć worków. Pozdrawiam.

 

Edytowane przez many19721
  • Lubie to RF4PL 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, many19721 napisał:

Dobrze że idę na małe co nie co. Mam nadzieję że jak wrócę będzie ok.To wtedy polecimy ze streamem. Na daną chwilkę ma dziesięć worków. Pozdrawiam.

 

Seba, jak wrócisz to możesz tych worków już nie mieć. Taj jak puste siatki na ryby były🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, waldimas napisał:

Od pieciu lat nie potrafia tego naprawic? Znaczy to ze liczy sie tylko zysk za minimalny wklad i brak szacunku dla tych co placa za ta gre (premium itp).

Usiądź kiedyś przy kawie i popatrz sobie trofki na PL czy ENG i zobacz ile osób jak lapie ryby ma premium, jak zobaczysz to trochę się zdziwisz.

 

Gra od nie dawna wyszła z BETY, ale każda gra ma awaie czy New World czy nawet FIFA, ale zobacz ile tam jest graczy. 

Co do 5 lat to zobacz ile ludzi starych graczy tu jest bo lubi ta grę czy kocha, bo nowi się szybko irytują bo chcą w szybkim tempie awansować i kupić Venge. Wyżej polajkowal cię @666Drago666 to też gracz jak i ja ze starej gwardi który raz gra długo a potem ma chwilę przerwy. Bo to jak w realnym życiu są zwloty i upadki. Połamania i oby wszystko szybko zaczęło już działać. Życzę wam tego. 

Edytowane przez witek666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież wiadomo, że nie robią programu dla idei - muszą zarabiać, muszą z czegoś żyć. Będę kupował ich towar i będę za niego płacił, ale też chcę coś za to otrzymać. Nie chcę siedzieć i denerwować się serwer mnie przyjmie czy też nie i sprawdzać to co chwila. Nie gram za długo w RF4 gdzieś mniej/więcej od 1,5 miesiąca. Kupiłem premium, kupiłem też złoto. I nie wiem co o tym myśleć. Chyba tylko to, że chyba producenci nie chcą moich pieniędzy i będę zmuszony poszukać innych ofert.

Wesołych Świąt

Edytowane przez carpioonio
  • Lubie to RF4PL 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Możesz spróbować ustawić samo :http" :

Spoiler

image.thumb.png.e740693e2510a98a0cbb559039bfb255.png

Jeśli nie pomoże, to na początek zrestartuj router.

Wyłącz launcher i przejdź do:
C:\User\Nazwa_użytkownika\AppData\Local\
Usuń folder:  "RF4Launcher"
Uruchom grę/launcher ponownie i sprawdź czy problem dalej występuje.

Jeśli problem dalej będzie występował, to zmień DNSy:
8.8.8.8
oraz
8.8.4.4
Następnie w wierszu poleceń (cmd) wpisz po sobie:
ipconfig /flushd dns
ipconfig /release
ipconfig /renew

Uruchom grę/launcher ponownie i sprawdź czy problem dalej występuje.
Następnie sprawdź czy w "Firewallu"/programie typu Internet security czy antywirusie połączenia wychodzące klienta nie są zablokowane oraz czy w systemie nie jest uruchomiona opcja "Automatycznej konfiguracji serwera proxy". W menu start należy wpisać "Proxy" i wybrać "Ustawienia serwera proxy", w tej zakładce wszystko powinno być wyłączone. (Warto wyłączyć wszystkie programy typu IS, antywirus, Firewall albo dodać RF4 do wyjątków)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj @Marhap,

Przejdź do głównego katalogu gry, spróbuj otworzyć plik RF4Launcher.conf dowolnym edytorem tekstowym i zmień linijkę  "use_torrents": true na "use_torrents": false

Jeśli po zastosowaniu się do porady powyżej i tych, które wymienił Borewicz, problem nie ustąpi, wykonaj diagonstykę w kliencie, a otrzymany plik wyślij na support@rf4.pl

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...