Skocz do zawartości

Sprzęt - temat ogólny


Ejsioo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Witam kolegów !. 

Mam do was dwa pytania.. 

1. Jak łapać na technikę CAROLINA !

oraz 

2. Jaki sprzęt dobrać pod łowisko ŁADOGA, chciał bym łapać golce no i jakieś rybki nie za duże nie za małe!. XD

Ograniczenie mam w kasie do 10K. Dodam ze mam już Multiplikator StelHead 

Dziękuję za pomoc !

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, gieniu napisał:

Witam kolegów !. 

Mam do was dwa pytania.. 

1. Jak łapać na technikę CAROLINA !

oraz 

2. Jaki sprzęt dobrać pod łowisko ŁADOGA, chciał bym łapać golce no i jakieś rybki nie za duże nie za małe!. XD

Ograniczenie mam w kasie do 10K. Dodam ze mam już Multiplikator StelHead 

Dziękuję za pomoc !

 

Na Caroline łowisz tak samo jak na Texas 🙂 Wykonujesz Jig Step, co do wędeczki to polecam Ci Vexillar. Po zmianach kosztuje ok. 9k, fajny sprzęt sam używam modelu MH do CW:28g. Posiada bonusy w  postaci +3 do wszystkich technik związanych z przynętami gumowymi.

Takie o cudo 😛

rf4_4.0.14141_20200305_215926.png

Edytowane przez PaTuuu
  • Lubie to RF4PL 2
  • Lubie to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

@gieniu Polecam przeczytać poradniki, które dadzą ci trochę inne spojrzenie na ten temat.
Poradniki staff RF4PL
Jezioro Niedźwiedzie - jest tu trochę o sprzęcie
Dobór sprzętu dla początkujących
Spinning dla początkujących

Poradniki Społeczności RF4
W jaki sprzęt inwestować i jakie ryby łowić aby zarobić - autorka Tsumiki_Blue
Wszystko na temat doboru sprzetu na Bear Lake!!!! - autor many19721

Znajdziesz tam również wiele innych przydatnych poradników, które na pewno pomogą w odpowiedzi na wiele pytań.
Pozdrawiam 
 

  • Lubie to RF4PL 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
51 minut temu, vexx7676 napisał:

Witam! Nazbierałem troche sreberek i mam pytanie,czy opłaca się kupić sprzet w zestawie np za 600 sreberek czy lepiej samemu poskładać?

Witaj @vexx7676 

Gotowy zestaw w grze... jeżeli odpowiadają ci jego statystyki tzn. wytrzymałość wędki , siła hamulca kołowrotka i cała reszta w nim zawarta

to jak najbardziej taki zestaw można sobie kupić, ja osobiście nie kupowałem takich gotowców zawsze dobierałem sam cały sprzęt

Polecam przeczytać poradniki, jest tu wszystko jasno i klarownie opisane:

Poradniki staff RF4PL
Jezioro Niedźwiedzie - jest tu trochę o sprzęcie
Dobór sprzętu dla początkujących
Spinning dla początkujących

Poradniki Społeczności RF4
W jaki sprzęt inwestować i jakie ryby łowić aby zarobić - autorka Tsumiki_Blue
Wszystko na temat doboru sprzetu na Bear Lake!!!! - autor many19721

Na pewno znajdziesz tu odpowiedzi na wiele pytań 🙂

Pozdrawiam

Lifi91
 

Edytowane przez Lifi91
  • Lubie to RF4PL 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Do spinningu z kijem i kołworotkiem do 8kg mogę założyć dużo mocniejszą żyłkę jeśli przypon będzie do 7,7kg?

Chciałbym żeby żyłka wolniej mi się zużywała ale nie chce niczego sobie rozwalić.Pewnie też grubsza żyłka to mniej brań bo jest bardziej widoczna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Andre111 napisał:

Do spinningu z kijem i kołworotkiem do 8kg mogę założyć dużo mocniejszą żyłkę jeśli przypon będzie do 7,7kg?

Chciałbym żeby żyłka wolniej mi się zużywała ale nie chce niczego sobie rozwalić.Pewnie też grubsza żyłka to mniej brań bo jest bardziej widoczna?

Witaj

Możesz, ale pamiętaj aby przypon był mniejszy niż max kg wędki i oczywiscie bedziesz musial dać mniejszy hamulec na kołowrotku. 

Grubość żyłki może też wpływać na brania i na jej ilość na kołowrotku. 

Pozdrawiam

Levo

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
W dniu 12.08.2020 o 21:43, diabelskooo napisał:

Witam i pytam. Czy w grze mozna uzywac rakiety zanetowej w polaczeniu z wedka feeder? Sprawdzilem dziala z karpiowka. Sprawdzilem z bunessanem i persey, wyskakuje informacja ze wedka musi miec odpowiedni ciezar wyrzutu. Jak duzy ten cw musi byc? Wiem ze sa do tego specjalne wedki spod. Chodzi o to ze najtanszy spod kosztuje okolo 600s a przykladowo feeder fantazia z takim samym cw jest o polowe tansza. 

prawdopodobnie za 'miękkie' są,sprawdziłem na swoich feederach i nie mogę zmienić metody na spod bo wyskakuję że wędka nie pasuję czyli o ciężar wyrzutu nie chodzi.jak masz proc to jej używaj bo jest tańsza i ma dobry zasięg ..W realu raczej też nikt nie używa feedera i twórcy gry tu też tak zdecydowali 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
1 minutę temu, pancer33 napisał:

Wiam. Odblokowałem łowienie na żywca na spławik (wędkarstwo spławikowe) jaka to wędka aby założyć żywca ze spławikiem ,teleskop czy coś innego ktoś podpowie?

W gę wchodzą tylko matchówki ale chyba sa tylko dwie które maja dostateczny duży wyrzut, jest to Katapult i jeszcze jakaś 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Witam, mam pytanie, ale najpierw troche wstępu. Kupiłem zestaw PRO feeder, bardzo mi się spodobał, nie mam z nim większych problemów, miętusa 8kg wyciagnalem prawie bez problemów, więc zakupiłem drugi zestaw i teraz pojawia sie pytanie. Otóż chcialbym miec 3 wedki gruntowe, czy jesli chcialbym polowic bialoryb ale taki +- 15kg już czyli glownie karpie, to czy kupowac 3 zestaw feeder PRO czy zwiekszyc wydatek i kupic juz jakas lepszą karpiówke? Wydatek pewnie bylby duzo wiekszy co mnie za bardzo nie zadowala bo mam inne "ważniejsze" więc chcialbym kupić i ograniczyc się do 3go zestawu feeder PRO chyba ze według Was to byłoby bez sensu juz na takie rybki to nie wiem, wezme kredyt... mam lvl 20 na ten moment i nie planuje wybierac sie na razie na 30kg karpie, ale takie "pietnastaki" juz bym sprobowal...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MayoU.prO ten zestaw jest dobry na początkowe etapy gry.
Jeśli chodzi o wędkę, to może być, chociaż osobiście kupiłbym Fortuna Feeder FD420 z wytrzymałością 19kg. Byłem bardzo zadowolony z tych wędek 😉 Później przesiadłem się na Fortuna Carp.
Jeśli chodzi o większe ryby, to zapomnij z tym kołowrotkiem z zestawu (hamulec 6,5kg) - dobra rada 😉 Weźmie Ci większy karp czy amur i nie wyrobisz na naprawy koła, a te ryby są waleczne.
Ja zaczynałem większe ryby z kołowrotkiem Sputnik Alfa 8000 i Beluga Narga 8000, które mają hamulec 14,5kg. Możesz skusić się na Syberia Caliber, który ma hamulec 15,5kg.
Na forum jest temat dotyczący doboru sprzętu. Rzuć okiem w wolnej chwili.
Podsumowując, ten sprzęt jest dobry na leszcze i liny, gdzie powinieneś zarabiać kasę na kołowrotki 😉
Powodzenia

  • Lubie to RF4PL 2
  • Lubie to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Borewicz napisał:

@MayoU.prO ten zestaw jest dobry na początkowe etapy gry.
Jeśli chodzi o wędkę, to może być, chociaż osobiście kupiłbym Fortuna Feeder FD420 z wytrzymałością 19kg. Byłem bardzo zadowolony z tych wędek 😉 Później przesiadłem się na Fortuna Carp.
Jeśli chodzi o większe ryby, to zapomnij z tym kołowrotkiem z zestawu (hamulec 6,5kg) - dobra rada 😉 Weźmie Ci większy karp czy amur i nie wyrobisz na naprawy koła, a te ryby są waleczne.
Ja zaczynałem większe ryby z kołowrotkiem Sputnik Alfa 8000 i Beluga Narga 8000, które mają hamulec 14,5kg. Możesz skusić się na Syberia Caliber, który ma hamulec 15,5kg.
Na forum jest temat dotyczący doboru sprzętu. Rzuć okiem w wolnej chwili.
Podsumowując, ten sprzęt jest dobry na leszcze i liny, gdzie powinieneś zarabiać kasę na kołowrotki 😉
Powodzenia

Dziękuję Ci dobry czlowieku, z linami ogolnie jest taki problem ze czlowiek by połapał, ale piszac o wazniejszych wydatkach mialem wlasnie na mysli zakup duzej ilosci zanet i dodatkow zeby dorobić % do zanet na lina i karpia o ile dobrze pamietam, a takze do slodkiego ciasta zeby nie wydawac kaski irl na to bo potem zamiast linow to sie łowi jakieś karasiopodobne stwory 😄no i zbieram jeszcze na zakup dobrego spina do trolingu i na przynety glownie kiruny bo akkile juz mam i na dobre woblerki.

nie mniej jednak dzięki za odpowiedź jeszcze raz, zacznę oszczędzanie, bede odkladac do skarpety i cos sie uzbiera na ten zestawik co wspomniałeś 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, MayoU.prO napisał:

Witam, mam pytanie, ale najpierw troche wstępu. Kupiłem zestaw PRO feeder, bardzo mi się spodobał, nie mam z nim większych problemów, miętusa 8kg wyciagnalem prawie bez problemów, więc zakupiłem drugi zestaw i teraz pojawia sie pytanie. Otóż chcialbym miec 3 wedki gruntowe, czy jesli chcialbym polowic bialoryb ale taki +- 15kg już czyli glownie karpie, to czy kupowac 3 zestaw feeder PRO czy zwiekszyc wydatek i kupic juz jakas lepszą karpiówke? Wydatek pewnie bylby duzo wiekszy co mnie za bardzo nie zadowala bo mam inne "ważniejsze" więc chcialbym kupić i ograniczyc się do 3go zestawu feeder PRO chyba ze według Was to byłoby bez sensu juz na takie rybki to nie wiem, wezme kredyt... mam lvl 20 na ten moment i nie planuje wybierac sie na razie na 30kg karpie, ale takie "pietnastaki" juz bym sprobowal...

Siemanko @MayoU.prO

Podsyłam ci temat dotyczący Wędkarstwa Karpiowego. W nim znajdziesz wszystko na ten temat. Zapraszam Serdecznie.

 

Edytowane przez many19721
  • Lubie to RF4PL 1
  • Lubie to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...