Skocz do zawartości

Temat ogólny o RF4


Ejsioo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Kiniomax napisał:

Mam pytanie. Czy poziom zużycia przynęty spinningowej ma wpływ na jej skuteczność? 

Wydaje mi się że tak - na mocno zużytej wchodzi więcej mniejszych ryb. Nie oznacza to jednak, że na taką zajechaną nie pokusi się większa sztuka. Parę quickerów skończyłem na komarówce próbując złowić trofiejnego okonia, także to tak na tej podstawie takie mam spostrzeżenia. Zużyj sam kilka i napisz czy się zgadzasz z tym co napisałem 😉

Edytowane przez gdamp2mf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, W.A.S.P napisał:

Proszę o wybaczenie mojej niezgłębionej ignorancji.

Użyłem oczywiście "szukajki", lecz ta nie była łaskawa znaleźć odpowiedzi.

Mianowicie, gdzie należy zgłaszać swój udział w zawodach?

Witaj, zapisy na zawody indywidualne na polskim regionie zawsze zaczynają się zawsze 30 minut przed startem zawodów. Wystarczy w grze wejść w ESC->Zawody i dołączyć(w nazwie zawodów powinno być "RF4PL") - to wszystko. Nie trzeba nigdzie wcześniej zgłaszać swojego udziału. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.06.2019 o 00:50, gdamp2mf napisał:

Wydaje mi się że tak - na mocno zużytej wchodzi więcej mniejszych ryb. Nie oznacza to jednak, że na taką zajechaną nie pokusi się większa sztuka. Parę quickerów skończyłem na komarówce próbując złowić trofiejnego okonia, także to tak na tej podstawie takie mam spostrzeżenia. Zużyj sam kilka i napisz czy się zgadzasz z tym co napisałem 😉

Na potwierdzenie tych słów okaz i sprzęt. Zanim chwycił przynętę miała 87.1% zniszczenia.

Spoiler

 

20190702235401_1.jpg

20190702235604_1.jpg

 

 

Edytowane przez gdamp2mf
  • Lubie to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Link do strony gdzie można wpisywać koordynaty na danym akwenie i pokazuje miejsce na mapie.

Wpisałem Achtuba https://rufish4.ru/map/r-ahtuba 

Kliknąć na pokazać karty i jak wyskoczy mapka w prawym rogu wpisać współrzędne np 70.100 i nacisnąć lupkę,

pokaże gdzie jest dane miejsce i jaki kwadrat

Dziękuję pozdrawiam 

Edytowane przez giecek
  • Thanks 2
  • Lubie to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu ‎27‎.‎06‎.‎2019 o 21:07, Kiniomax napisał:

Mam pytanie. Czy poziom zużycia przynęty spinningowej ma wpływ na jej skuteczność? 

teoretycznie tak ( ja np. lowiac na wacky odnoszę wrazenie ze zużycie ma wpływ na ilość i jakość bran )  ale czy w praktyce tak się dzieje to wiedza chyba tylko tworcy gry 🙂

  • Thanks 1
  • Lubie to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich obserwacji, też mam wrażenie, że zużycie gumowej przynęty ma wpływ na ilość brań...
Czy to np łowiąc golce na Ładodze, czy ostatnio sumy na Achtubie zauważyłem mniejszą liczbę brań na przynętę zużytą powyżej 20%. Ja po prostu wymieniam wtedy na nową, świeżą. Akurat przynęty gumowe są na tyle tanie, że to raczej nie problem.

  • Thanks 1
  • Lubie to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Mathelite napisał:

Z moich obserwacji, też mam wrażenie, że zużycie gumowej przynęty ma wpływ na ilość brań...
Czy to np łowiąc golce na Ładodze, czy ostatnio sumy na Achtubie zauważyłem mniejszą liczbę brań na przynętę zużytą powyżej 20%. Ja po prostu wymieniam wtedy na nową, świeżą. Akurat przynęty gumowe są na tyle tanie, że to raczej nie problem.

 

10 godzin temu, DRAGON krakow PL napisał:

teoretycznie tak ( ja np. lowiac na wacky odnoszę wrazenie ze zużycie ma wpływ na ilość i jakość bran )  ale czy w praktyce tak się dzieje to wiedza chyba tylko tworcy gry 🙂

Witajcie,

Oczywiscie macie racje, zużycie przynęty wpływa delikatnie na brania ryb, nie jest to bardzo wysoki współczynnik ale im bardziej zużyta przynęta tym jest ona mniej "atrakcyjna" dla ryb.

Pozdrawiam
Levo
 

 

  • Thanks 1
  • Lubie to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Moim zdaniem ma bardzo duży wpływ

W dniu 27.06.2019 o 21:07, Kiniomax napisał:

Mam pytanie. Czy poziom zużycia przynęty spinningowej ma wpływ na jej skuteczność? 

Moim zdaniem mają całkiem spory.Z mojego doświadczenia na przykładzie sandaczy jest to bardzo ważny czynnik aby złapać większy okaz,ale to może dlatego że sandacz jest bardzo podstępny.Na innych rybach też mi sie wydaje że jednak może nie najważniejszy ale też bardzo ważny jest to element,moim zdaniem tak trzeba często przeglądać przynęty a jak są za bardzo zużyte to proponuje wymienić

Edytowane przez pawelczapnik37
  • Lubie to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Godzinę temu, Hardy_00 napisał:

Mam pytanie w sprawie haczyków. Rozumiem że  im droższy tym mniejsza szansa na spięcie się ryby, ale czy sam kształt haczyka ma jakieś znaczenie dla połowu konkretnego gatunku ryb albo kształt haczyka dopasować do przynęty?

Witaj

Im haczyk ma więcej gwiazdek tym jest lepszy - bardziej wytrzymalszy , tańszy haczyk nie wytrzyma duzego ciezaru i może się złamać.
Każdy haczyk ma swój opis i czasami w opisie możesz znaleźć informacje na dane haczyki polecane np na karpie czy ogólnie na wędkarstwo spławikowe. 
Rożne gracze podchodzą do haczyków , ich wielkości , kształtu i koloru. Niektórzy dobierają haczyk do przynęty - np czerwony do czerwonej przynęty a niektórzy pod konkretny gatunek ryby. 

Pozdawiam

Levo

  • Lubie to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie wiem gdzie zamieścić moje zapytanie, więc walne tutaj. O co chodzi z tą kumulacją ryb dotyczącą okazów. Myślę, żeby ograniczyć liczbę polubień i liczbę zamieszczonych wiadomości, bo miejsca tyle samo. Zresztą i tak można to sobie poprawić zakładając drudie konto (pewnie nie jeden tak ma). Ja mam to szczerze w wielkim poważaniu jeśli chodzi o liczbę polubień, dla mnie ważne jest to czy te ryby razem wzięte były złapane w tym samym czasie tzn nocka lub dzień w grze (dlatego wklejam zaraz po złowieniu). Po to jest czas wstawienia zdjęcia, a tak to nie wiem czy to jest z wczorajszego dnia realnego czy z przeciągu godziny lub trzech. zmieniam co 2 lub trzy godziny łowisko i chciałbym być na bieżąco a nie do tyłu adekwatnie do zmiany intensywności brań na danym miejscu.

Dziękuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, gdamp2mf napisał:

To był temat ogólny krętego strumyka, tam trzeba było odpowiedzieć. Wywołany został przez wzmożoną aktywność w temacie z okazami (w nim się zaczął, moderatorzy przerzucili treści we właściwe miejsce i chwała im za to) Amen.

Niestety nie kumulacja jest na wszystkich akwenach a chodzi o czas ja np podaje zdjęcia z siatki by było widać wszystkie parametry tj. wiatr, pora dnia (godzina),pogoda oraz czas złowionej ryby i  przynętę. Myślę że to jest ważne. bo jak rybka wygląda to ja wiem bo je łowie więc takie zdjęcie mi nie potrzebne do oglądania i tu można tylko napisać bez zdjęcia np: uklejka mucha, tylko gdzie istotne szczegóły wtedy potrzebne do analizy.

Dziękuje pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz mi odpowiedz tylko bez cytatu. W jakim celu mnie zacytowałeś? To forma podkreślenia, że piszesz tylko i wyłącznie ze mną? Czy o co chodzi?

Z tymi parametrami połowu ryby się zgodzę, mogą się przydać - ale jak łowisz te rybki i taki dobry z Ciebie wędkarz - to wiesz w jakich warunkach pogodowych ona bierze najlepiej i w zasadzie nie potrzebujesz niczego. Wiem nie każdy jest tak dobry jak Ty i dla słabszych może się to przydać.

Żeby analizować wiatr jeszcze, to już chyba lekka przesada. W siatce chyba nie widać parametrów pogody i trzeba by robić więcej niż jeden zrzut ekranu - potem to wszystko katalogować i później analizować - zdecydowanie coś dla tych, którym między braniami naprawdę się nudzi 😁

Polakom to jednak nie dogodzi - brak okazów... ależ trudna symulacja wędkarstwa i jęki że za ciężko, jak więcej ktoś coś złowi to dziwne pytania o co chodzi z kumulacją okazów. Za dużo screenshotów na forum i niefajnie tak jakoś. Zawsze znajdzie się jakiś powód do szukania dziury w całym - jak mawiał Zulu Gula "Polska to bardzo dziwna kraj".

Edytowane przez gdamp2mf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...