Skocz do zawartości

Temat ogólny o RF4


Ejsioo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

20 godzin temu, diabelskoo napisał:

Co to za cyrk powyzej? Co to ma byc? Wstawilem post z sugestia skierowana do administratorow/deweloperow. Do sugestii dolaczyl sie uzytkownik Maciekk jak najbardziej w temacie. Uzytkowniku psystem czy ktos prosil Cie o porade? To nie jest temat przeznaczony do udzielania porad. Do tego jest inny temat. Nikogo nie obchodzi co, jak i czym Ty lowisz. Jezeli chcesz udzielac porad to rob to w odpowiednim do tego temacie i wtedy kiedy ktos o porade prosi. Wciskanie komus porad na sile i kiedy o to nie prosi nazywa sie upierdliwosc. Nie masz problemu z nadmierna iloscia uciekajacych ryb, to sie ciesz byc moze Ciebie ten problem jeszcze nie dotyczy. Byc moze za krotko grasz i nie wiesz ze kiedys spinajacych sie ryb bylo duzo mniej. Co do wypowiedzi innych uzytkownikow powyzej to moim zdaniem powinny zostac usuniete bo sa kompletnie nie na temat i tylko pokazuja na jak niskim poziomie NIESTETY jest to forum. Pozdro

Masz racje co do pewnych postów że nie powinno ich tu być, z drugiej strony nie możesz też zakazywać wypowiadania sie w temacie publicznym jeżeli ktoś ma odmienne zdanie niż twoje. @p_system to zrobił bo miał do tego prawo. Ja dodam że na ucieczki ryby nie masz zbyt wielkiego wpływu bo są losowe, a nie umiejętne holowanie zwiększa tylko tą szanse. Zwróć uwagę że u wszystkich prawie graczy ucieczki ryb są na poziomie 1% ryb złowionych a to bardzo nie wiele.
Pozdrawiam
i Wesołych Świąt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, HANPL napisał:

Masz racje co do pewnych postów że nie powinno ich tu być, z drugiej strony nie możesz też zakazywać wypowiadania sie w temacie publicznym jeżeli ktoś ma odmienne zdanie niż twoje. @p_system to zrobił bo miał do tego prawo. Ja dodam że na ucieczki ryby nie masz zbyt wielkiego wpływu bo są losowe, a nie umiejętne holowanie zwiększa tylko tą szanse. Zwróć uwagę że u wszystkich prawie graczy ucieczki ryb są na poziomie 1% ryb złowionych a to bardzo nie wiele.
Pozdrawiam
i Wesołych Świąt

Administracjo. Powyzej kolejny post zupelnie nie na temat, nadajacy sie tylko do usuniecia. Post od uzytkownika z prawdopodobnie slabo rozwinieta umiejetnoscia czytania ze zrozumieniem i nie potrafiacym prowidlowo uzytkowac forum. Co wiecej jest to uzytkownik z ranga weteran ktory to niestety robi z tego miejsca smietnik. Jest to typ PISAKA. Pisak to taka osoba ktora ma nieodparta potrzebe napisania czegokolwiek, nie wazne gdzie i czy na temat. Zapewne za jakis czas pojawi sie odpowiedz od tego uzytkownika. Poniewaz mi juz nie zalezy na JAKOSCI tego forum i uzytkownikowi hanpl zapewne tez, zamierzam ciagnac to dalej. Chodz wiem ze nie jest to dla mnie godny rywal do polemiki, nie zmienia to faktu ze z przyjemnoscia rozloze go na lopatki w kolejnych potyczkach slownych. Niech sie dzieje, a Wy sie temu przygladajcie. 

  • Lubie to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, diabelskoo napisał:

Administracjo. Powyzej kolejny post zupelnie nie na temat, nadajacy sie tylko do usuniecia. Post od uzytkownika z prawdopodobnie slabo rozwinieta umiejetnoscia czytania ze zrozumieniem i nie potrafiacym prowidlowo uzytkowac forum. Co wiecej jest to uzytkownik z ranga weteran ktory to niestety robi z tego miejsca smietnik. Jest to typ PISAKA. Pisak to taka osoba ktora ma nieodparta potrzebe napisania czegokolwiek, nie wazne gdzie i czy na temat. Zapewne za jakis czas pojawi sie odpowiedz od tego uzytkownika. Poniewaz mi juz nie zalezy na JAKOSCI tego forum i uzytkownikowi hanpl zapewne tez, zamierzam ciagnac to dalej. Chodz wiem ze nie jest to dla mnie godny rywal do polemiki, nie zmienia to faktu ze z przyjemnoscia rozloze go na lopatki w kolejnych potyczkach slownych. Niech sie dzieje, a Wy sie temu przygladajcie. 

Z tej strony niegodny polemiki tak samo jak język polski niegodny jest używania polskich znaków przez Ciebie. Opluwasz ludzi którzy starają Ci pomóc, wyjaśnić i robisz to tylko z powodu tego że nie pasuje to do twojej teorii. Więc żyj sobie w niewiedzy i płacz dalej i proś dev-ów żeby zrobili coś z czym sobie sam nie radzisz, ciekawe czy jak nie podzielą twoich racji to też będą niegodni.
Pozdrawiam mimo wszystko

  • Lubie to RF4PL 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, HANPL napisał:

Z tej strony niegodny polemiki tak samo jak język polski niegodny jest używania polskich znaków przez Ciebie. Opluwasz ludzi którzy starają Ci pomóc, wyjaśnić i robisz to tylko z powodu tego że nie pasuje to do twojej teorii. Więc żyj sobie w niewiedzy i płacz dalej i proś dev-ów żeby zrobili coś z czym sobie sam nie radzisz, ciekawe czy jak nie podzielą twoich racji to też będą niegodni.
Pozdrawiam mimo wszystko

Moj cel zostal osiagniety. Twoje i inne smieciowe wpisy pod moim waznym postem w temacie sugestie zostaly usuniete. Zapanowal tam porzadek. Mam nadzieje ze dzieki temu poprawiles swoja wiedze na temat poprawnego uzytkowania forum. Nie prosilem o pomoc czy porade bo ich nie potrzebuje. Od tego jest inny temat.Plucie to sam sobie wymysliles. Nie bede prowadzil dalej z Toba dyskusji. Dzieki temu unikniesz dalszej kompromitacji. Jezeli przeszkadza Ci brak znakow polskich to nie czytaj tego albo dorysuj sobie kreseczki markerem na monitorze. 

  • Haha 1
  • Lubie to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, diabelskoo napisał:

Moj cel zostal osiagniety. Twoje i inne smieciowe wpisy pod moim waznym postem w temacie sugestie zostaly usuniete. Zapanowal tam porzadek. Mam nadzieje ze dzieki temu poprawiles swoja wiedze na temat poprawnego uzytkowania forum. Nie prosilem o pomoc czy porade bo ich nie potrzebuje. Od tego jest inny temat.Plucie to sam sobie wymysliles. Nie bede prowadzil dalej z Toba dyskusji. Dzieki temu unikniesz dalszej kompromitacji. Jezeli przeszkadza Ci brak znakow polskich to nie czytaj tego albo dorysuj sobie kreseczki markerem na monitorze. 

Może taki gość jak ja nieznający się na forum, wbrew temu co piszesz że nie potrzebujesz pomocy i choć nie jestem specjalistą to jestem pewny że to syndrom wyparcia tak samo jak każdy alkoholik mówi że może w każdej chwili przestać pić. Nauczę Cię prostej funkcji która jest dostępna od początku tego forum, a nazywa się to "ignoruj". Ma niestety jedną wadę, która może Ci się nie spodobać, po jej użyciu trudno będzie w jakiś inny sposób zaistnieć jak tym że próbujesz mi dowalić i pozostanie Ci tylko wyróżnianie się kaleczeniem ojczystego języka za który twoi przodkowie mogli oddać życie. Szkoda że wtedy ktoś im kresek nie kazał dorysować.
Jak właśnie ją użyłem i już nie pomogę, choć Tobie już chyba nikt nie jest wstanie pomóc.
Wesołych Świąt mimo to.

  • Lubie to RF4PL 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, HANPL napisał:

Może taki gość jak ja nieznający się na forum, wbrew temu co piszesz że nie potrzebujesz pomocy i choć nie jestem specjalistą to jestem pewny że to syndrom wyparcia tak samo jak każdy alkoholik mówi że może w każdej chwili przestać pić. Nauczę Cię prostej funkcji która jest dostępna od początku tego forum, a nazywa się to "ignoruj". Ma niestety jedną wadę, która może Ci się nie spodobać, po jej użyciu trudno będzie w jakiś inny sposób zaistnieć jak tym że próbujesz mi dowalić i pozostanie Ci tylko wyróżnianie się kaleczeniem ojczystego języka za który twoi przodkowie mogli oddać życie. Szkoda że wtedy ktoś im kresek nie kazał dorysować.
Jak właśnie ją użyłem i już nie pomogę, choć Tobie już chyba nikt nie jest wstanie pomóc.
Wesołych Świąt mimo to.

No i sie stalo, zaliczyles SPEKTAKULARNY GAME OVER. Najsmieszniejsze jest to ze sam sie w to wsadziles. Pozwole sobie przytoczyc bardzo stare polskie przyslowie, ktorego zapewne nie nauczyli Cie Twoi przodkowie. Mianowicie "Trafila kosa na kamien". Zegnaj, idz i radz swoim wiernym, Pasterzu (tylko pamietaj w odpowiednim temacie) 

P. S Nie bede tesknil. 

  • Lubie to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Myślę, że po przerwie świątecznej zostanie objaśnione działanie echosondy - chyba, że ten opis wystarczy 😉

Sam byłem ciekawy co pokazuje echosonda i w którym miejscu jest zamocowany jej nadajnik - jak ją tylko zobaczyłem.
Informacje jakie udało mi się znaleźć, że nadajnik znajduje się w okolicy silnika i jest skierowany prosto w dół, a wiązka ma szerokość łodzi  😉

Echosonda z krótkim objaśnieniem:

echosonda.png.17d3eee878915e5a33c59bce4d3f0ef9.png

1. Linia wody.
2. Aktualna głębokość.
3. Zakres głębokości w jakiej pracuje echosonda.
4. Pokazuje na jakiej głębokości została wykryta ryba.
5. Rodzaj dna - tu akurat skaliste

Dno skaliste

Spoiler

skaliste.png.f76b64c4bb2bcb7f5a06ccaf63c1dc52.png

Dno piaszczyste

Spoiler

piaszczyste.png.9ad951e758dd5f82297f45b931316120.png

Dno Żwirowe

Spoiler

1209757454_wirowe.png.def9ade424e358d4beedec0343add115.png

 

  • Lubie to RF4PL 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majsterokon ta przynęta pochodzi z kraftu  musisz sam ją wytworzyć .Do wytworzenia potrzeba rozwinąć umiejętność tworzenie przynęt spinningowych .Teraz jest taki czas że dostępny jest za darmo bonus happy hours  który ułatwia rozwijanie umiejętności w grze .Życzę sukcesów  i rozwijania postaci w Nowym Roku .  

  • Lubie to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
18 minut temu, YGREK_ napisał:

Czy w RF4 jest echosonda ? jak tak to mógłbym się dowiedzieć jak ja zdobyć albo na której mapie wystepuję ?

Witaj
echo sonda występuje na razie tylko w jednym modelu motorówki na Archipelagu Ładoga dostępnym od 27 poziomu.

Poniżej masz wprowadzenie jak działa echosonda:

 


Pozdrawiam
Jopkowsky.

  • Lubie to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie 🙂 Linka jest linką i w dzień i w nocy. Idzie to w dobrym kierunku, dzięki. Bywalcom Jeziora Bursztynowego i Jeziora Niedźwiedź dla poprawy nie wyników a podejścia do gry 🙂

 

A Tym co osiągnęli już zadowolenie i spełnili się w tej grze - wiecie kogo mam na myśli :

"Wędkarz pesymista narzeka na wiatr.
Wędkarz optymista oczekuje, że wiatr się zmieni,
a wędkarz realista dostosowuje swoje zestawy."
– Mirosław Gągalski

 

  • Lubie to RF4PL 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam pisze z takim problemem a może i nie zależy jak na to patrzeć, wydaje mi się że łowienie na żywca z gruntu to totalna strata czasu. Rozumiem ze ktoś moze teraz napisać no ale bieługi bez okonia nie wyciągniesz no to prawda raczej innego sposobu nie ma. Skupiam sie tu bardziej jednak z strony typowego łowienia powiedzmy szczupaków itp , zaczynajać od nałowienia sobie tych żywców trafić w te widełki gramowe  to juz wyzwanie ( nie wspominając o tym ze wiadomo marnuje sie w jakimś stopniu tez sprzęt i przynęty na złowienie tych rybek) to też czasami trzeba przerobić juz wymiarowe ryby na żywca bo takie mają widełki (np ukleje , jazgarze). No i powiedzmy poświęca sie godzinke lub wiecej żeby sie przygotować na wielkie łowy  wrzuca np haki 3/0 po to zeby połowic okonie po 50 gramów okonie? 150 gram szczupaki? Gdzie tu sens gdzie tu logika jakies nagrodzenie gracza za poświecony czas ? W takich sytuacjach gracz traci podwojnie bo i przynęty ktore poświecił na żywce i żywce których nie sprzedał a na żywca który ma 50 gram lub 100 łowi okonie po 50 gram co juz też logicznie myśląc jest średnio możliwe.Ktoś napisze słaby spot, zła godzina, brak cierpliwosci , może i tak ale próbując duzo z żywcami wyciągam czasem na tym samym spocie spining rzuce parenaście  razy i mam lepsze rybki niż z paru godzin (łącznie z czasem poświeconym na przygotowaniem żywców).

No i tu zamykając mój wpis pytanie czy tylko ja widze ten problem i czy moze pisali gdzieś o tym że chcą podnieść jakoś "średnią opłacalność " łowienia na żywca bo jest ono stosunkowo późno w drzewku umiejętności wymaga czasu a efekty zazwyczaj średnie 😉

  • Thanks 1
  • Lubie to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dotyczy nie tylko łowienia na żywca - branie 20g ryb na kulki proteinowe o rozmiarze 20, czy stynki na wobler większy od niej też wkurza. Temat był poruszany już wielokrotnie, ale odzewu nie widać. A szkoda, wystarczyłoby ustalić limity minimalnej wagi dla typu czy rozmiaru przynęty a byłoby i przyjemniej i bardziej realistycznie.

  • Lubie to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...