Skocz do zawartości

Wędkarstwo gruntowe


Ejsioo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Witam mam taki o to zestaw i mam problem z zarzucaniem na 30-50% czasem poleci dobrze a czasem poleci 1m od wędkarza w prawo lub lewo albo nawet do tyłu przed aktualizacją było ok a teraz cosik takiego rf4_4.0.12281_20190615_092415.thumb.png.83802d5c456754cf193f47b675229833.png

Edytowane przez GrRico
  • Rarka 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, GrRico napisał:

Witam mam taki o to zestaw i mam problem z zarzucaniem na 30-50% czasem poleci dobrze a czasem poleci 1m od wędkarza w prawo lub lewo albo nawet do tyłu przed aktualizacją było ok a teraz cosik takiego rf4_4.0.12281_20190615_092415.thumb.png.83802d5c456754cf193f47b675229833.png

Hey, zasięg i celność rzutu zależy głównie od tego czy masz rozwinięte używanie danej wędki (ilość zainwestowanych punktów) w tym przypadku feeder.
Ogólnie zestaw wygląda dobrze, możesz jednak sprawdzić cięższy koszyk z tego co widzę na załączonym screenie masz 30g koszyk wędka ma wyrzuty 18-95g, zatem spokojnie możesz dać cięższy koszyk np. 60g co sprawi, że będziesz mógł rzucać dalej i wpłynie to też na precyzję rzutów.

Edytowane przez Stratogon
  • Lubie to RF4PL 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale nie wiem czy mnie zrozumieliście bo chodzi dokładnie ze się zarzuca na paraolimpiadzie każdy żut to na brzegu ładuje a jak zmniejszyłem koszyk to nagle przestało tak się dziać. Dzieje sie to nawet z rasowkami ale koszyk 30g a jak dalem 20 gram to juz normalnie moge zarzucać 

Edytowane przez GrRico
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, GrRico napisał:

ale nie wiem czy mnie zrozumieliście bo chodzi dokładnie ze się zarzuca na paraolimpiadzie każdy żut to na brzegu ładuje a jak zmniejszyłem koszyk to nagle przestało tak się dziać. Dzieje sie to nawet z rasowkami ale koszyk 30g a jak dalem 20 gram to juz normalnie moge zarzucać 

Kolego, ale przede wszystkim szanujmy język polski ok ? Przecież w ogóle nie wiadomo o co Ci chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
6 minut temu, MEnda napisał:

Witam posiadam alfe 8000 oraz feeder do 19.5kg jaki sprzet polecacie mi kupić jako następny interesuje mnie połow karpi czasami jesiotrów

 

Cześć jako następny zestaw polecam Tagare 10000+Wędka karpiowa sam po alfach kupiłem taki zestaw co prawda długo na niego zbierałem ale łowi się o wiele wygodniej.Zresztą mówiłem ci na discordzie ale może nie pamiętasz 😄

Screenshot_3.png

Edytowane przez mlodyg
  • Thanks 3
  • Lubie to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domyślam się ze niewiele graczy ma do czynienia z tymi kijami ( a może się mylę ) 🙂  na pierwszy rzut oka wyglądają podobnie poza tym ze ta droższa jest lżejsza i ma tytanowe przelotki. Zastanawiam się  czy warto inwestować w ta droższa tylko z myslą o tym że przelotki wytrzymają dłużej ?  Jakie jest wasze zdanie?

rf4_4.0.12281_20190707_110011.png

rf4_4.0.12281_20190707_110019.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, DRAGON krakow PL napisał:

Domyślam się ze niewiele graczy ma do czynienia z tymi kijami ( a może się mylę ) 🙂  na pierwszy rzut oka wyglądają podobnie poza tym ze ta droższa jest lżejsza i ma tytanowe przelotki. Zastanawiam się  czy warto inwestować w ta droższa tylko z myslą o tym że przelotki wytrzymają dłużej ?  Jakie jest wasze zdanie?

rf4_4.0.12281_20190707_110011.png

rf4_4.0.12281_20190707_110019.png

Hey

Moim zdaniem różnica w cenie nie jest jakoś specjalnie duża.
Jeżeli te przelotki są wytrzymalsze to będziemy mogli dłużej eksploatować sprzęt bez konieczności naprawy.
Waga zawsze troszkę mniejsza więc zużycie energii też mniejsze, ale czy znacząco..
Kij jest wart więcej, także w przyszłości gdybyś chciał go sprzedać to cena będzie zawsze wyższa niż za pierwszą wersję, a to zawsze jakiś plus.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Stratogon napisał:

Hey

Moim zdaniem różnica w cenie nie jest jakoś specjalnie duża.
Jeżeli te przelotki są wytrzymalsze to będziemy mogli dłużej eksploatować sprzęt bez konieczności naprawy.
Waga zawsze troszkę mniejsza więc zużycie energii też mniejsze, ale czy znacząco..
Kij jest wart więcej, także w przyszłości gdybyś chciał go sprzedać to cena będzie zawsze wyższa niż za pierwszą wersję, a to zawsze jakiś plus.

Pozdrawiam

No tak cena ok 1k różnicy więc nie tak wiele, co do wagi... Nie uważam by 30g robiło aż taka różnice by na to też zwracać uwagę, jedynie te przelotki mnie zastanawiaja ale wątpliwości może rozwiać tylko osoba która uzytkuje ten kij 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Druga wędka ma dopisek TI pierwsza nie. Czasami wskakuje na czacie rekord tygodnia albo globalny gdzie jest dopisek TI. Mogę się mylić. Chyba jest traktowana jako zestaw lekki czy coś w tym stylu.. Osobiście mam w planach dokonać takiego zakupu (zdjęcie i temat mnie zainteresował dzięki za wstawkę)

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, giecek napisał:

Druga wędka ma dopisek TI pierwsza nie. Czasami wskakuje na czacie rekord tygodnia albo globalny gdzie jest dopisek TI. Mogę się mylić. Chyba jest traktowana jako zestaw lekki czy coś w tym stylu.. Osobiście mam w planach dokonać takiego zakupu (zdjęcie i temat mnie zainteresował dzięki za wstawkę)

Witaj

Na czacie gry wyskakuje dopisek "TL", a nie "Ti".
"TL" - są to wędki teleskopowe, co do dopisku "Ti" przy tej karpiówce oznacza on po prostu wzmocnienie względem poprzedniej wersji.

Pozdrawiam

Edytowane przez Stratogon
  • Thanks 4
  • Lubie to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
2 godziny temu, Hardy_00 napisał:

Witam. ktoś może podpowie mi jaką metodę stosujemy na jakie ryby/jaką wodę? W sensie czy jest zależność od tego czy ustawię np. koszyk na bocznym troku lub koszyk przelotowy jak nastawiam się np. liny

aktualnie polecam koszyk w petli ( w sumie od zawsze przynosil mi najlepsze rezultaty )

oczywiście można experymetowac i zakladac na 3 wedki rozne koszyczki i samemu po pewnym czasie zdecydować co daje najlepsze rezultaty 

  • Lubie to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
11 godzin temu, Mateushek napisał:

Witajcie, chciałbym was zapytać o feedery , w sensie jakie kije sobie kupic do alfy 8000, które później zmienie na jakieś karpiówki, no i druga sprawa czy warto iść w karpiówki i używać ich później do łowienia innych ryb nie tylko karpi? Pozdrawiam. 

 Ja bym polecił Westhill Wingate FF130XH oczywiście nie wiem jakim funduszem dysponujesz ale kij ma duzy zapas mocy jak na swoją cenę.Osobiście łowie już tylko na karpiówki każdy gatunek ryb więc tak warto jest inwestować punkty w karpiówki bo bedą ci służyć już do końca.Pozdrawiam😀

rf4_4.0.12659_20190830_092837.png

Edytowane przez pawelczapnik37
  • Lubie to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 29.08.2019 o 21:38, Mateushek napisał:

Witajcie, chciałbym was zapytać o feedery , w sensie jakie kije sobie kupic do alfy 8000, które później zmienie na jakieś karpiówki, no i druga sprawa czy warto iść w karpiówki i używać ich później do łowienia einnych ryb niewc2 tylko karpi? Pozdrawiam. 

Osobiście polecił bym ci kij Fortuna Carp 360 HX. Bardzo dobry kij, o fajnej specyfikacji,  oraz wytrzymałości do 39,5kg. Kij robiący fajną robotę, bardzo dobrze spisujący się na Bear Lake, oraz Achtubie . W miarę dobra cena. Koszt to chyba 1580 srebra jak dobrze pamiętam. Kijek na prawdę godny polecenia. Trzy takie sztuki służyły mi osobiśie przez sześć miesięcy na Bear Lake i początku Achtuby. 👌👍

Edytowane przez many19721
  • Lubie to RF4PL 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hej, niestety ale ostatnie procenty w każdej umiejetności wpadają bardzo cięzko wynik 0,2-0,4% na godzine HH to bardzo dobry wynik, polecam dodatkowo lowic na inne metody, np HH poswiecasz na grunt, a pozniej spining/splawik z 1-2h i kolejnego dnia tak samo, taka metoda pozwalala mi osiagac po 0,4-0,7% na hh czyli połowa mniej czasu potrzenego do wbicia 🙂 Do tego łowiłem leszcze aralsko-kaspijksie @Nowaqq

  • Lubie to RF4PL 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj. @Lukez_m bardzo dobrze to ujął. Dodam od siebie że zmiana łowiska i zmiana gatunku ryby ma bardzo duże znaczenie w klepaniu % Zwiększa ono szansę na szybsze ukończenie umiejętności. Trafienie trofki może nam dać szansę wbicia 0,2% pod czas naszego zmagania. @Nowaqq

 

Edytowane przez many19721
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Siemanko, mam małe pytanie. Jestem początukjący i dopiero co odblokowałem na grunt 25%. Mogę łowić z koszykiem na bocznym troku. Tylko teraz aby łowić z koszykiem, i tak muszę wbijać % do odblokowania przyponu. Czyli teoretycznie mogę, ale praktycznie nie mogę jeszcze na koszyk łowić? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Sityek33 napisał:

Siemanko, mam małe pytanie. Jestem początukjący i dopiero co odblokowałem na grunt 25%. Mogę łowić z koszykiem na bocznym troku. Tylko teraz aby łowić z koszykiem, i tak muszę wbijać % do odblokowania przyponu. Czyli teoretycznie mogę, ale praktycznie nie mogę jeszcze na koszyk łowić? 

Witam kolego oczywiście ze możesz koszyk jest montowany na głównej lince, jedynie trzeba zmienić metodę łowienia klikając na napis ''zmień'' w okienku uzbrajania wędki

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...