Skocz do zawartości

Wędkarstwo gruntowe


Ejsioo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, tak to jest z tymi procentami, czasem potrafi wpaść 1%, a czasem 0,1% nie wpadnie na HH czy podczas łowienia na premium no i wraz z większą ilością procentów idzie to ciężej. Z własnego doświadczenia wiem że podczas pauzy w procentach najlepiej przerzucić się na chwile na inną metodę. Czy to spinning czy spławik, albo jeszcze inaczej, ruszyć gotowanie. Spróbuj sobie np z 1-2h spinningu, a jak nie masz sprzętu to ukleje na spławik. I potem powrót na grunt (nałowione uklejki możesz na białorybice wykorzystać - połów żywcem czytaj inna metoda niż koszyk/ciężarek w pętli, albo włos karpiowy)

  • Lubie to RF4PL 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@vexx7676 Czy Pan zmienia metody gruntowe na wedce czy caly czas walkuje koszyk w petli lub wlos? Tutaj @Lukez_mma racje.Najlepiej jak by to byla jakas metoda wysokoprocentowa.

Nalow se Pan zywcow: kielbi,okoni,ploci na Kretym, jazgarzy na Komarowce, ukleji na Volkhovie. Zebrac z pol siatki,przerobic na koniec sesji i na nastepne HH jest juz gotowe.I jazda na Kuori,Achtuba.Ma brac cokolwiek.

To tylko moja sugestia.Ja tak wlasnie expilem grunty od ok 90%.To bylo dawno temu i jeszcze nie bylo metod z wlosem.Na potege lowilem na zywca.

Dziekuje,mam nadzieje ze pomoglem.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Pytanie do użytkowników Beluga Evia 8000.

Aktualnie mam feedery z młynkami Gold 80's i 60's z hamulcem 14kg. Chcę przesiąść się wyżej - na karpiówki i porządne młynki. Widzę, że Evia z hamulcem 18,5kg ma ogromną szpulę Long Cast. Kolejny w tabeli jest Everest II 8000 z hamulcem 22kg i mniejsza szpulą.

Cel jest taki, by połowić na Bursztynku, którego lada chwila odblokuję. Na Evię nawinę więcej linki i pozwoli to odjechać silnej rybie dalej bez ryzyka, że ją szybko wyciągnie (1000m a 300m to różnica). Z drugiej strony mocniejszy hamulec przemawia za Everestem. Cenowo jest ok 3k srebra różnicy (Evia 8500, Everest II 11300). Warto się rozdrabniać i brać Evię z większą szpulą, czy pójść już w w hamulec 22kg z mniejszą ilością linki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Czy można używać złapanych przez siebie małych ryb jako żywców? Doszedłem na 65% na przynętach, wędkę zmieniłem na żywca, posiadam sadzyk i nie wiem co dalej... Próbuję dodać przynętę ale nic się nie wyświetla... Proszę o pomoc. Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@skpackW celu łowienia na żywca musisz mieć odblokowaną umiejętność w danej metodzie:
Jeśli grunt, to "Korzystanie z zestawu żywcowo-gruntowego", jeśli spławik, to: "Korzystanie z zestawu żywcowo-spławikowego".
Aby zrobić sobie żywca wchodzisz w:
Crafting -> Przynęty -> Żywiec

Spoiler

rf4_4.0.15859_20210520_210136.thumb.png.3e8cf2a24628058e7df37a37e04fd594.png

Masz tam pokazana jakie ryby i o jakiej wadze możesz przerobić na żywca.
Wybierasz daną rybę, dodajesz ją w "Materiały" i klikasz "Przyrządź"

Edytowane przez Borewicz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 7.07.2019 o 11:58, Stratogon napisał:

Hey

Moim zdaniem różnica w cenie nie jest jakoś specjalnie duża.
Jeżeli te przelotki są wytrzymalsze to będziemy mogli dłużej eksploatować sprzęt bez konieczności naprawy.
Waga zawsze troszkę mniejsza więc zużycie energii też mniejsze, ale czy znacząco..
Kij jest wart więcej, także w przyszłości gdybyś chciał go sprzedać to cena będzie zawsze wyższa niż za pierwszą wersję, a to zawsze jakiś plus.

Pozdrawiam

Jak sprzedać wędkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@craxan_ Na ta chwile nie ma możliwości sprzedawania sprzętu. Polecam Wędkę lub inny sprzęt odłożyć do namiotu i trzymać kiedyś może taka opcja się pojawi jak targ lub cos podobnego...
Na ta chwile jeszcze jest opcja Oddania sprzętu do sklepu w którym się za zakupiło klawisz Y - pod warunkiem ze nie był używany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem który masz lvl, ale na początku drogi polecam leszcze na Starym Grodzie. Uzbierasz w ten sposób na lepszy sprzęt.
Sprzęt możesz przekazać początkującym w celu ułatwienia im startu w grze. Lepszego sprzętu nie przekażesz, chyba, że kupisz go za złoto 😉
Kiedyś był plan dotyczący jakiegoś "targu", ale jest cisza w tym temacie. Zbieraj, trzymaj sprzęt - może się przyda.
Ja swój stary rozdałem, bo kiedyś można było to zrobić 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

@miruna Wbijanie % gruntu na Twoim poziomie powinno iść bez problemu 😉
Z mojej obserwacji wynika, że powyżej 80-90% nie wbija się tak szybko jak wcześniej 😄 a tak poważnie, to siedząc na jednym gatunku ryby np leszcze % idzie znacznie wolniej niż przy łapaniu różnych gatunków. Ja swoje ostatnie 10% wbijałem na różnych rybach łowionych na różnych łowiskach.
Ogromną pomocą było użycie konta premium 😉 Subskrypcja premium zwiększona szansa na zdobycie punktów umiejętności wędkarskich i craftingu. Dodatkowo masz bonus „Happy Hour”, dzięki któremu doświadczenie i postęp umiejętności są podwojone podczas jego trwania.
Mogę Ci jedynie podpowiedzieć, aby nie zwracać uwagi na %, tylko czerpać przyjemność z gry, a z czasem 100% samo przyjdzie 🙂
Życzę wytrwałości 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Siemanko, przeczytałem temat, i moje pytanie jest związane właśnie z wędkarstwem gruntowym, bo w sumie głównie na grunt łowie ;>,

Moje pytanie brzmi, jakie są kuszące kulki pop up, na leszcza/jazia/lin :D,

I które łowisko na ryby które wymieniłem powyżej gorąco polecacie hehe :D, 

Dziękuję pozdraiwam!
Teslaa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...