Skocz do zawartości

Wędkarstwo gruntowe


Ejsioo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

36 minut temu, cwirek06 napisał:

Dzięki jak bedę sie przygotowywał na polowanie na węgorza to kupie taki przypon.

Inne pytanie jaka metoda będzie na niego najlepsza boczny trok czy  prosty zestaw gruntowy

 

Lowilem przewaznie na koszyk w petli  ale ostatnio lepsze efekty mam na prosty zestaw gruntowy . Metode raczej bym dobieral pod ta w ktora np. wstawisz/les punkty w umiejetnosciach , zawsze to zwieksza szanse na wyciagniecie okazu

umiej.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Siemanko wszystkim!

Przez 3 miesiace z  powodu pracy nie gralem, a po powrocie widze, ze troche w grze sie pozmienialo. Posiadam 3 syberki fortuna carp i 3 calibry, gdzie polecacie sie wybrac na zarobek i jak najszybsze wbicie stu procent w gruncie, bo przysiadam na niedzwiadku, bursztynie i mimo wielu kombinacji ze sprzetem osiagam bardzo przecietne wyniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Portowiec92 napisał:

Siemanko wszystkim!

Przez 3 miesiace z  powodu pracy nie gralem, a po powrocie widze, ze troche w grze sie pozmienialo. Posiadam 3 syberki fortuna carp i 3 calibry, gdzie polecacie sie wybrac na zarobek i jak najszybsze wbicie stu procent w gruncie, bo przysiadam na niedzwiadku, bursztynie i mimo wielu kombinacji ze sprzetem osiagam bardzo przecietne wyniki.

czesc

Jesli chodzi o zarobek i kwestie miejscowek to musialbys przejrzec forum lub poprostu zapytac na chat . Z tego co wiem to sa spoty na leszcza na OB , w miare aktywny spot na BL ( 55:33 ) a jesli chodzi o Amber to wydaje mi sie ze troche ucichlo albo poprostu malo graczy teraz tam siedzi bo byl odpalony sazan i sa zawody . 

Nie wiem ile masz % w gruncie ale ja do ponad 90% nie zwracalem na to uwagi , poprostu gralem i punkty wchodzily . Po przekroczeniu progu 95% troche zwolnil sie postep a moj sposob na wzrost to poprostu staram sie lowic na aktywnych miejscowkach i rozne gatunki ryb , takze lowie takie do ktorych wczesniej nie przywiazywalem zbytnio uwagi i powoli procenty rosna .

i cos do poczytania 🙂  pozdrawiam

 

 

  • Trofka 1
  • Lubie to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim ;d

Może mi ktoś polecić zestaw, który warto złożyć jako następny po gotowym zestawie za 750 srebra? Jaki mniej więcej potrzeba na niego budżet? Chciałbym móc wyciągać na niego ryby, które dochodzą do ok. 15kg. Nie chce wtopić srebra na zestaw, który nie będzie ze sobą współgrał. Liczę na sprawdzone propozycje. Z góry dziękuję. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, snafosek napisał:

Cześć wszystkim ;d

Może mi ktoś polecić zestaw, który warto złożyć jako następny po gotowym zestawie za 750 srebra? Jaki mniej więcej potrzeba na niego budżet? Chciałbym móc wyciągać na niego ryby, które dochodzą do ok. 15kg. Nie chce wtopić srebra na zestaw, który nie będzie ze sobą współgrał. Liczę na sprawdzone propozycje. Z góry dziękuję. 

Siemanko. Jaki posiadasz budżet na złożenie zestawu, bo to jest pytanie od którego trzeba zacząć.

Pozdrawiam. 

many19721

Edytowane przez many19721
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, diabelskooo napisał:

Fortuna carp 39kg, syberia caliber 15.5kg, linka 29kg i przypon 21-27kg. Calosc okolo 5000s. Zlowisz na to wszystko i spokojnie mozesz zbierac na tagary vengi. Wedka posluzy ci do konca swiata. 

 

Dzięki wielkie. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Portowiec92 napisał:

Wbilem w wlanie 80 procent w gruncie i zastanawiam sie jaka rakieta bedzie bardziej efektywna do lowienia amurow i karpi. Moze ktos mi wyjasnic dzialanie rakiet spod i spomb?

czesc

tu mozesz poczytac o tym ,a jesli nie znajdziesz tam odpowiedzi to pisz 

pozdrawiam

 

 

  • Lubie to RF4PL 1
  • Lubie to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Andre111 napisał:

Oprócz metod z włosem chciałbym ulepszyć na maxa tylko 1 metodę wędkarstwa gruntowego.

Którą najlepiej wymaksować? Szkoda mi ładować punktów we wszystkie bo wolę je przeznaczyć na spinning.

hej

tak wiec w gruncie ja rozdalem pkty do tych metod :

klasyczny wlos - najczesciej stosuje na achtubie ( pellet,tonace kulki )

klasyczny popup - glownie uzywam na bursztynie,niedzwiedziu

 

do tego dodalem do :

koszyk/ciezarek w petli   - na wiekszosci lowisk polujac na mniejsze gatunki ( leszcze,lin,ploc itp )

zywcowo-gruntowy  -  daje dobre efekty przy lapaniu drapieznych gatunkow ryb

 

wiekszosc czasu lowie karpiowkami wiec nie rozdawalem pktow w feedery ,bo tak sam jak ty wolalem rozdysponowac w spina i splawik

 

grunt skill.png

  • Thanks 1
  • Lubie to RF4PL 3
  • Lubie to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Musisz miec energie na maxa - to po pierwsze.

Po drugie,Musisz skonstruowac zestaw by osiagnac wage zblizona do maksymalnego ciezaru wyrzutu Twojej karpiowki.

Po trzecie to rzuty z wiatrem tez pomagaja w osiagnieciu dystansu.

Jakbys mogl wklejic zestaw oraz podac wiecej info (lowisko,spot i gatunek ryb na ktore sie nastawiasz) to moznaby cos konkretnie doradzic.

  • Lubie to RF4PL 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Portowiec92 napisał:

Siema wszystkim!

Po przejsciu na nastepne lowisko potrzebuje wyrzucac zestaw na okolo 50 metrow, a mam problem z przekroczeniem marnych 40. Testowalem ciezarki od 80 do 120 gram i problem nadal wystepuje, gdzie popelniam blad? umki od mlynka/karpiowek  mam rozdane na maxa. 

Zwróć uwagę że im bardziej cienka linka główna tym dalej leci i wpływ ma też czy to żyłka czy plecionka, a w multiplikatorach ciężar przynęty ma duże znaczenie. 

  • Lubie to RF4PL 1
  • Lubie to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
52 minuty temu, Chcickengaming2 napisał:

Siemka, mam pytanie. Jestem początkującym graczem, widzę że ludzie na yt łowią na kulki proteinowe tonące bez zestawu klasyczny włos, nie potrzebują leadcore, do tego potrzebna jest jakaś umiejętność?

Cześć!

Być może łowili na wędkę matchową (wędkarstwo spławikowe)? Do tego zestawu nie potrzebujesz leadcore:

Spoiler

obraz.thumb.png.e16a093118ef4dcd9c2350b5c093abd4.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mam dwie sztuki feedera i kołowrotków do 5,5 kg (Początkowe zestawy dostępne kilka miesięcy temu)  ale chce zmienić na coś mocniejszego tak do około 1 tysiaka za jeden zestaw.

Do karpi już mam dwa porządne zestawy ale potrzebuje czegoś czym będę mógł łowić małe rybki jak jazgarze,płocie,świnki ale też leszcze i żebym nie miał pozamiatane jak przypadkiem uderzy  karp 3kg (A zdarza się to).Da się to jakoś pogodzić? Pewnie najlepiej byłoby żebym kupił jakiegoś pickera?

 

 

Edytowane przez Andre111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

Pytanie może banalne, ale przeszukałem całe forum i ani słowa na ten temat nie znalazłem. W opisach łowisk podawane są "Klipsy" - np. "Klips 15m".

Domyślam się o co chodzi, ale jak to ustawić w grze? Przy wyrzucie podawana jest tylko siła w % a przy zwijaniu ustawić można szybkość zwijania. Nigdzie nie mogę znaleźć informacji o odległości przynęty od wędki (bo domyślam się, że to jest ten klips).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, LordVader napisał:

Witam.

Pytanie może banalne, ale przeszukałem całe forum i ani słowa na ten temat nie znalazłem. W opisach łowisk podawane są "Klipsy" - np. "Klips 15m".

Domyślam się o co chodzi, ale jak to ustawić w grze? Przy wyrzucie podawana jest tylko siła w % a przy zwijaniu ustawić można szybkość zwijania. Nigdzie nie mogę znaleźć informacji o odległości przynęty od wędki (bo domyślam się, że to jest ten klips).

Witaj

Klips możesz ustawić za pomocą CTRL oraz  + lub - 

Levo

F1 w grze :

rf4_4.0.15158_20201119_154705.thumb.png.773337429875218250387a1a49fb13b0.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
1 godzinę temu, Miras7141 napisał:

Hejka.

zatrzymałem się na 94% umiejętności w gruncie i nie mogę dalej ruszyć aby osiągnąć umiejętność korzystania z siatki PVA. Jakaś porada? Z góry dzięki za odpowiedź. Pozdrawiam!

Siemka. Bardzo ważnym elementem jest uzyskanie dobrej systematyki brań, chodzi o to aby brania były dość częste bez względu na wagę ryby. Proponuję Leszcz, Karasia. Druga sprawa to jest zmiana łowiska, oraz gatunek poławianie ryby. Nie ma jako takiego sposobu, po prostu łapać łapać i jeszcze raz łapać. Kluczem jest też cierpliwość. Także kolego małą łyżką też da radę. Zobacz w taki sposób jak ci poleciłem. Ważne jest posiadanie konta premium, bez tego ani róż. Pozdrawiam.

 

 

Edytowane przez many19721
  • Haha 1
  • Lubie to RF4PL 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 30.12.2020 o 14:33, many19721 napisał:

Siemka. Bardzo ważnym elementem jest uzyskanie dobrej systematyki brań, chodzi o to aby brania były dość częste bez względu na wagę ryby. Proponuję Leszcz, Karasia. Druga sprawa to jest zmiana łowiska, oraz gatunek poławianie ryby. Nie ma jako takiego sposobu, po prostu łapać łapać i jeszcze raz łapać. Kluczem jest też cierpliwość. Także kolego małą łyżką też da radę. Zobacz w taki sposób jak ci poleciłem. Ważne jest posiadanie konta premium, bez tego ani róż. Pozdrawiam.

 

 

Witam!

Ja się zatrzymałem na 90% i nic nie pomaga żeby dalej ruszyć.....premke mam wykupioną ale to nic nie daje, łowię różne rybki i czasem bardzo dużo ale na gruncie mi dalej nic nie przybywa, zanęty wbiłem na 100% ale co z tego jak siatki pva dalej nie mogę robić ,szkoda że tak powoli to idzie albo w ogóle .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...