Skocz do zawartości

Temat ogólny o RF4


Ejsioo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś wie dlaczego jak złapię rybę to ona się nie pokazuje jako złapana ( jak na załączonym zdjęciu), i po chwili mnie wywala z gry, tak robiło się co jakiś czas i nie przeszkadzało aż tak bardzo, ale ostatnio praktycznie po każdej złapanej rybie tak się robi i wywala z gry

Fishing.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.05.2020 o 14:11, cybpiotr napisał:

Czy ktoś wie dlaczego jak złapię rybę to ona się nie pokazuje jako złapana ( jak na załączonym zdjęciu), i po chwili mnie wywala z gry, tak robiło się co jakiś czas i nie przeszkadzało aż tak bardzo, ale ostatnio praktycznie po każdej złapanej rybie tak się robi i wywala z gry

Fishing.png

Jest to kwestia słabego połączenia internetowego. Kiedy mi nawalało UPC miałem dokładnie takie same kwiatki

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj @cybpiotr,

Tak jak napisał Borewicz w pierwszej kolejności aktualizacja sterowników graficznych, warto jeszcze sprawdzić za pomocą Windows Update czy są jakieś aktualizacje systemowe. Raport najlepiej wykonać od razu po "wywaleniu" gry. Otrzymany raport wraz z plikiem output_log wyślij na adres support@rf4.pl .

Pozdrawiam

Lepin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powitać. Gdzieś w czeluściach mojego dysku znalazłem zdjęcie, które zrobiłem dawno temu na angielskim DC 😉 

Jeśli ktoś "zbiera" Osiągnięcia w grze, to z pewnością będzie to dla niego gratka 🙂 

Wystarczy podejść do gitary (znajduje się np na Belaya) i zagrać taką sekwencję. 

Dostajemy wtedy "bohatera gitary" i możemy przejść do kolejnych wyzwań 🙂 Powodzenia wszystkim 😉 

IMG_20191217_005952773_BURST000_COVER_TOP.jpg

  • Lubie to RF4PL 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Od czego zależy podstawowy exp otrzymywany za złapaną rybę ? (pomijam dodatki za sprzęt, premium itp)

Podam dwa przykłady sazana i buffalo i tak patrzę na forum że za mniejsze ryby gracze otrzymywali większy exp:

Cytat

rf4_4.0.14224_20200526_202049.thumb.png.907e23e6241e813216219771cca5d810.png

rf4_4.0.14224_20200519_182244.png

Cytat

rf4_4.0.14224_20200529_105033.thumb.png.c9cd9430afc2d78262b3110c9fe83135.png

rf4_4.0.14224_20200527_210025.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Forneus napisał:

Od czego zależy podstawowy exp otrzymywany za złapaną rybę ? (pomijam dodatki za sprzęt, premium itp)

Podam dwa przykłady sazana i buffalo i tak patrzę na forum że za mniejsze ryby gracze otrzymywali większy exp:

 

Witaj

Może tutaj chodzić o rodzaj wędki jakiej używają. 

Karpiówki dają więcej xp w porównaniu z feederami a jeszcze więcej xp dają wędki spławikowe vs gruntowe.

Pozdrawiam

Levo

  • Lubie to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam,

jestem nowy, grałem kilka godzin w RF4 i mam takie pytanie, pewnie się nie raz to pytanie czytaliście, ale czy w tej grze są zmienne spoty, czy wystarczy ustawić się na proponowane w poradniku koordy, lub przez jakiegoś streamera/youtubera i tam rzucać, holować, rzucać, holować, czy jednak jest to gra nieprzewidywalna jeśli chodzi o miejsce żerowania ryb. Pamiętam że w fishing planet wystarczyło rzucić w odpowiedni pixel 😉 i można było wyławiać okazy.

 

Pozdrawiam szanowne grono wędkarzy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 

Najczęściej wędkuję na Kuori .Dzisiaj zwróciło moją uwagę że spadła cena szczupaków na targu rybnym dość znacznie .Troszkę mnie to smuci bo to 30-40% mojego zarobku w grze☹️  , nie wiem jak z innymi rybkami na tych się dobrze znam .

Nigdzie nie doczytałem że ceny będą zmienione ... ale tak się stało niestety .W kawiarni też ceny poszły w dół .Piątek sobotę i niedzielę siedziałem na Doniecku

bo uczestniczyłem w zawodach tl .Z mojej obserwacji wynika że ceny zmieniły się w ciągu ostatnich 2 dni.

Pozdrawiam    Cit 

 

3 tygodnie temu                                                                                                                                                                                     dzisiejszy połów

rf4_4.0.14224_20200531_033455_cr.pngrf4_4.0.14224_20200623_033131_cr.png

Edytowane przez Citrex
dopisek ;)
  • Lubie to RF4PL 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Citrex napisał:

Witam 

Najczęściej wędkuję na Kuori .Dzisiaj zwróciło moją uwagę że spadła cena szczupaków na targu rybnym dość znacznie .Troszkę mnie to smuci bo to 30-40% mojego zarobku w grze☹️  , nie wiem jak z innymi rybkami na tych się dobrze znam .

Nigdzie nie doczytałem że ceny będą zmienione ... ale tak się stało niestety .W kawiarni też ceny poszły w dół .Piątek sobotę i niedzielę siedziałem na Doniecku

bo uczestniczyłem w zawodach tl .Z mojej obserwacji wynika że ceny zmieniły się w ciągu ostatnich 2 dni.

Pozdrawiam    Cit 

 

3 tygodnie temu                                                                                                                                                                                     dzisiejszy połów

rf4_4.0.14224_20200531_033455_cr.pngrf4_4.0.14224_20200623_033131_cr.png

Oczywiście zakładam, że ceny obu szczupaków były sprawdzane na targowisku na tej samej mapie. Jeśli tak to odpowiedź jest taka, że gdy ryba jest gęsto poławiana to zmniejszają się na pewien okres ich ceny, z doświadczenia tak miałem z sazanami i sumami. Sumy na przykład, przez pewien dosyć długi okres były tańsze, ale teraz ich cena wróciła do normy.

  • Thanks 1
  • Lubie to RF4PL 6
  • Trofka 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PaTuuu  i  Dr4ken

Dzięki za odpowiedź .Jak widać człowiek uczy się całe życie o takiej mechanice gry nie wiedziałem .Te dwa szczupaki pochodzą z Kuori ,  " przegrałem " na tej mapce przeszło 1000 h i czegoś takiego nigdy nie zaobserwowałem .Wczoraj widziałem 3 razy zadanie w kawiarni na 2 szczupaki po 3 kg + wycenione na 50-60 srebra gdzie standardowo było od 75-125 ,stąd też moje pytanie o ceny ryb.Jeszcze raz dzięki za info pozdrawiam Cit  

Edytowane przez Citrex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, mam mały problem, a mianowicie nie widze praktycznie progresu w mojej rozgrywce. Jestem już w połowie drogi do 16 lvl, a może z 2 razy złapałem rybę 4kg. Jasne wiem, że to symulator łowienia i raz złowię karasia 30 g, a raz 1,300 kg ale nie wiem co robię nie tak, że nie progresuje jednak w tym co łowię. Próbowałem zmieniać żyłki, rozmiary haczyków, różne klipsy, przynęty, zanęty ale nadal moje wyniki wahają się w granicy do 2 kg. Dodatkowo na aktywnym spocie krąpia na komarówce ledwo łowie pojedyńcze sztuki, a o grze jest tak mało informacji w internecie, że ciężko znaleźć jakieś porady, czy wskazówki. Jeśli ktoś z forum będzie w stanie doradzić, lub naprowadzić co i jak będę wdzięczny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kurczak gong bao napisał:

o grze jest tak mało informacji w internecie, że ciężko znaleźć jakieś porady, czy wskazówki.

Podstawowe informacje o grze znajdziesz tu:
https://rf4.pl/userguide/
Dodatkowo są filmiki umieszczane przez graczy, gdzie znajdziesz różne informacje na temat gry (oczywiście są wartościowe i te mniej wartościowe).

Jeśli chcesz łapać większe ryby udaj się na stary gród. Na komarówce i krętym strumyku ciężko o wielki okaz.
Wpływ na Twój połów ma oczywiście sprzęt, przynęta (możesz sprawdzić w rekordach tygodnia), ale również rozwinięte umiejętności (odpowiednio dodane punkty do metod połowu).
W tej grze jest tak, że mimo aktywnego spotu nie wszyscy łowią takie same ryby z taką samą częstotliwością.
Krąp nie jest dużą rybą, aby złowić trofkę, ryba musi mieć co najmniej 800g. Uwierz mi, że nie jest łatwo zdobyć trofkę jakiejkolwiek ryby.
16lvl to dopiero początek drogi. Jesteś zmuszony na karasie, okonie a za chwilę na leszcze i liny. Z czasem przyjdą większe ryby jak karpie, amury czy inne gatunki 50kg+.
Jeśli nudzi Ci się grunt możesz próbować swoich sił w spinningu.

  • Thanks 1
  • Lubie to RF4PL 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kurczak gong bao napisał:

Witam, mam mały problem, a mianowicie nie widze praktycznie progresu w mojej rozgrywce. Jestem już w połowie drogi do 16 lvl, a może z 2 razy złapałem rybę 4kg. Jasne wiem, że to symulator łowienia i raz złowię karasia 30 g, a raz 1,300 kg ale nie wiem co robię nie tak, że nie progresuje jednak w tym co łowię. Próbowałem zmieniać żyłki, rozmiary haczyków, różne klipsy, przynęty, zanęty ale nadal moje wyniki wahają się w granicy do 2 kg. Dodatkowo na aktywnym spocie krąpia na komarówce ledwo łowie pojedyńcze sztuki, a o grze jest tak mało informacji w internecie, że ciężko znaleźć jakieś porady, czy wskazówki. Jeśli ktoś z forum będzie w stanie doradzić, lub naprowadzić co i jak będę wdzięczny. 

No witaj.

Nie widzisz progresu swojej gry, powiem ci to nie dobrze. Każdy z nas miał 16 lvl i borykał się z tym problemem. Jednym brało lepiej innym gorzej. Czas przetrwania, przeczekania jest bardzo ważny co do tej gry. Powiem ci w taki sposób. Wiemy że jesteśmy na aktywnym spocie, posiadamy praktycznie te same zestawy, ten sam zestaw przynęt, oraz zanęt, a ku naszemu zdziwieniu im bierze a mi nie, w tym momencie popadamy w małe zakłopotanie i nie wiemy co jest nie tak. W rzeczywistości wszystko jest ok. To jest typowe RNG, czyli przyłów losowy. Ale pamiętaj że z czasem to się odwraca i wraca do ciebie.  Na forum znajdziesz masę przydatnych rzeczy dotyczących danego spotu, czasami warto się zagłębić w kwesti tego tematu.

Mam nadzieję że troszkę rozwiałem twoje zaniepokojenie. Nie poddawaj się a zajdziesz daleko. Ja wiem żę zarobek jest bardzo ciężki, ale uwierz mi da się. Wydawaj ostrożnie zarobioną kasę w grze, bo to jest bardzo ważny aspekt tej gry.

Pozdrawiam.

many19721

 

  • Lubie to RF4PL 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Borewicz nie do końca o to chodziło, bo tak dobrze się zapoznałem i z wieloma tematami na forum i z całym poradnikiem początkującego oraz wiem, że to nie czas na łapanie potworów. Bardziej chodzi o to jak zwiększyć prawdopodobieństwo złowienia większego okazu np karpia 7 kg a nie w granicach 1-2 kg, ( wiele razy próbowałem bawić się z przyponami, wielkościami haczyków i zmianą przynęt lecz wiele to nie dało) czy np lina 4-5 kg zamiast 1 kg. 

Jeśli chodzi o torfki to pare mam już na koncie dokładnie z tego co się nie mylę 6, więc czasem przy pomyślnych wiatrach i odrobinie szczęścia coś tam wyłowiłem. 

W skrócie nie łapie kija w zęby z 15 lvl i biegne porywać się na 10 czy 20 kg potwory, ale chciałbym jednak mając trochę w sprzęcik zainwestowane i trochę już grając częściej łapać te paro kilowe, niż przebierać w siatce pełnej 800 gramówek. 

Pozdrawiam 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, kurczak gong bao napisał:

@Borewicz nie do końca o to chodziło, bo tak dobrze się zapoznałem i z wieloma tematami na forum i z całym poradnikiem początkującego oraz wiem, że to nie czas na łapanie potworów. Bardziej chodzi o to jak zwiększyć prawdopodobieństwo złowienia większego okazu np karpia 7 kg a nie w granicach 1-2 kg, ( wiele razy próbowałem bawić się z przyponami, wielkościami haczyków i zmianą przynęt lecz wiele to nie dało) czy np lina 4-5 kg zamiast 1 kg. 

Jeśli chodzi o torfki to pare mam już na koncie dokładnie z tego co się nie mylę 6, więc czasem przy pomyślnych wiatrach i odrobinie szczęścia coś tam wyłowiłem. 

W skrócie nie łapie kija w zęby z 15 lvl i biegne porywać się na 10 czy 20 kg potwory, ale chciałbym jednak mając trochę w sprzęcik zainwestowane i trochę już grając częściej łapać te paro kilowe, niż przebierać w siatce pełnej 800 gramówek. 

Pozdrawiam 🙂 

Drogi Kurczaku, to nie jest gra dla niecierpliwych i chcących od razu mieć jak najlepsze efekty w postaci dużych ryb. W tej grze z czasem, tzn. musisz często grać, nabierasz tzw. doświadczenia. Gracze z wysokimi lvl też nie zawsze łowią tylko okazowe ryby, po prostu jak w życiu, od przypadku do przypadku coś się trafi większego. Chcąc zwiększyć swoje szanse na te właśnie okazy rozwijamy postać wędkarza, dodajemy zdobywane punkty przy przechodzeniu na wyższy lvl w techniki połowu na spławiku, gruncie i spinningu. Gdy rozwiniemy jakąś technikę dostatecznie dobrze, to dopiero wtedy możemy "spodziewać się" efektu w postaci okazu lub dużej ryby. Życzę Ci cierpliwości i samych okazów w dalszej grze - gracz z 5050 dniami w grze i też z takimi sobie efektami. Pozdrawiam

  • Lubie to RF4PL 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...